تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۰:۲۳ بازدید: 1098      نظرات: 0      کد مطلب: 15110

مراسم تودیع و معارفه رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم تودیع و معارفه رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد برگزار شد.

در این مراسم از زحمات غلامرضا عبده تقدیر به عمل آمد و عبید سرخابی به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد معرفی گردید.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد ضمن آرزوی توفیق برای هر دو مدیر اظهار کرد: غلامرضا عبده از مدیران تلاشگر و خستگی ناپذیر این اداره بود و با توجه به تخصص عبید سرخابی در زمینه میراث فرهنگی و آثار باستانی انتظار می‌رود که شاهد افزایش عملکرد کیفی و کمی این اداره باشیم.

وی افزود: سطح مطالبه گری و حساسیت شهروندان به میراث فرهنگی در شهرستان مهاباد بسیار بالا است و همین امر بر جذابیت‌های مدیریت در این شهر می‌افزاید.

شجاعی تصریح کرد: مهاباد با ثبت ورود 400 هزار گردشگر در یک ماه به شهر، اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات و تعداد هتل و هتل آپارتمان در استان است و همین امر موجب شده تا افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در شهر اقدام کنند اما بروکراسی اداری هزینه‌های سرمایه‌گذاری را بشدت افزایش داده و گاها موجل منصرف شدن سرمایه‌گذار از اجرای طرح می‌شود، لذا خواستار تمهیداتی برای تسریع و تسهیل برای امورات اداری در این زمینه هستیم.

وی اضافه کرد: حفاظت و حراست از ابنیه‌های تاریخی جزو مطالبات اصلی شهروندان است و علی‌رغم مصوب شدن اعتبارات بالا، شاهد تخصیص قطره‌چکانی اعتبارات هستیم.

فرماندار مهاباد در پایان خواستار بکارگیری تخصص و مهارت در زمینه‌های مختلف اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد