تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۴:۵۷ بازدید: 407      نظرات: 0      کد مطلب: 2501

زن باردار میاندوآبی از محاصره برف نجات یافت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، زن باردار در روستای صعب العبور 'یاستی کند' میاندوآب با تلاش عوامل شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از محاصره برف نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد.

رئیس مرکز بهداشت و درمان میاندوآب روز سه شنبه اظهار کرد: خانواده این زن باردار با تماس تلفنی با مرکز بهداشتی و درمانی نختالو ستاد مرکز بهداشت، موضوع بارداری و غیرممکن بودن انتقال وی را به بیمارستان اعلام کردند.


طهماسب غفاری ادامه داد: به محض اطلاع 2 گروه شامل تیم درمانی و حمل و نقل به محل اعزام شدند.
رئیس مرکز بهداشت و درمان میاندوآب بیان کرد: به علت بارش برف و کولاک و صعب العبور بودن مسیر روستا، این زن باردار پس از چند ساعت تلاش بی وقفه توسط گروه درمانی مرکز بهداشت به بیمارستان فاطمه زهرا (س) میاندواب منتقل شد.


غفاری افزود: اکنون زن باردار در محل اسکان ویژه زنان باردار بستری بوده و تمام خدمات به وی ارائه می شود.
وی همچنین از فراهم شدن مکان اسکان برای بانوان باردار روستاهای مناطق کوهستانی و صعب العبور این شهرستان خبر داد و گفت : این مکان ها در ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان فاطمه زهرا (س) ایجاد شده و به تمام امکانات رفاهی مجهز می باشد.


غفاری بیان کرد: در روستاهای مناطق صعب العبور به ویژه در بخش باروق که در مواقع بارش برف، امکان تردد و رفت و آمد به آنها با مشکل مواجه می باشد زنانی که موعد زایمان آنها نزدیک شده در این مکان ها اسکان می یابند.
وی با اشاره به اینکه در این مکان، مراقبت و خدمات لازم به بانوان باردار ارائه می شود، افزود: تمهیدات لازم برای همراه یکی از اعضای خانواده با بانوان باردار در این مکان ها نیز پیش بینی شده است.
وی گفت: با بارش برف و مسدود شدن راه های مواصلاتی امکان دسترسی بیماران به بیمارستان ها محدود می شود بنابراین برای اینکه از بروز خطر برای بانوان باردار جلوگیری شود، این امکان برای آنان فراهم شده است.
به گزارش ایرنا، روستای 'یاستی کند' از توابع بخش باروق در 92 کیلومتری میاندوآب واقع شده که با بارش برف راه دسترسی به این روستا بسته و موضوع تردد را برای اهالی آن مشکل می کند.

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد