تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۴:۳۳ بازدید: 359      نظرات: 1      کد مطلب: 2499

کولاک همچنان راه ارتباطی 100 روستای استان کوردستان را بسته است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا،  مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کوردستان گفت: تداوم کولاک و یخبندان با وجود تلاش 48 ساعتی راهداران همچنان راه ارتباطی 100 روستای استان را بسته است.

گرجی روز سه شنبه افزود: بارش برف از روز جمعه راه ارتباطی 300 روستای استان را بسته بود و هم اکنون 100 آبادی از این تعداد ارتباط خود با روستاها را از دست داده اند.
به گفته مدرس گرجی، راهداران روز گذشته تعداد راه های روستایی بسته شده را به 100 روستا رسانده بودند اما از شب دوشنبه کولاک شدت گرفت و تعداد راه های بسته شده به 200 روستا رسید و با تلاش چند ساعته از صبح امروز این تعداد دوباره به 100 مورد کاهش یافته است.


مدیر راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کوردستان ادامه داد: راهداران در 48 ساعت گذشته بیش از 2 هزار کیلومتر مسیر گشایی انجام داده اند و برای جلوگیری از یخبندان در مسیرها نیز یک هزار تن شن و ماسه مصرف کرده اند.


مدرس گرجی تعداد اقدامات امدادی به مسافران گرفتار در برف 24 ساعت گذشته را 30 نفر در قالب 25 خودرو عنوان کرد و افزود: هم اکنون تردد در تمامی جاده های بین شهری استان بدون هیچ مشکلی انجام می پذیرد.
به گفته وی به علت تداوم برودت هوا و کولاک استفاده از زنجیر چرخ در مسیرها به ویژه گردنه ها از غروب تا طلوع آفتاب ضروری است.


هم اکنون 650 مامور راهداری در قالب 130 گروه برای ارایه خدمات به رانندگان در جاده های مواصلاتی این استان در قالب طرح زمستانه مستقر و 20 هزار تُن شن و نمک نیز در انبارهای راهدارخانه های استان ذخیره شده و تعداد 500 دستگاه ماشین آلات راهداری در اختیار راهداران قرار گرفته است.


طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر بوده که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
براساس آمارها در استان کردستان 16منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین 23 گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.


با ورود یک سامانه بارشی به غرب کشور بارش برف و کولاک از یکشنبه شب در مناطق مرکزی و غربی استان کردستان آغاز شده و همچنان تداوم دارد که در این مدت بیشترین میزان بارندگی مربوط به شهرستان مریوان با بیش از 30 سانتی متر بوده است.


در فصول سرد سال و به هنگام بارش برف و کولاک، تردد در جاده های ارتباطی استان بویژه در چهار شهرستان بانه، سقز، مریوان و سنندج که شهرستان های برف گیر و کولاک خیز هستند با مشکل انجام می شود.

.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلام سیدامید ازدارلک ۱۳۹۵/۹/۳۰
سپاس به زحمت کیشان اداره را ه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد