تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ مرداد ساعت ۱۷:۱۶ بازدید: 637      نظرات: 0      کد مطلب: 15053
با پویش دوچرخه‌سواری همگانی

یاد و خاطره اولین رکاب زن حرفه‌ای مهاباد گرامی داشته شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، همایش دوچرخه‌سواری به مناسبت یاد و خاطره اولین رکاب زن حرفه‌ای شهرستان مهاباد با حضور علاقمندان ورزش دوچرخه‌سواری، پیشکسوتان و مسوولان برگزار شد.
قرنی مصطفی‌پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مسعود شایگان یکی از اولین دوچرخه‌سواران حرفه‌ای شهرستان مهاباد قبل از 1350 بود و این همایش نیز برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این ورزشکار مقام آور برگزار شده است.
وی افزود: همایش دوچرخه سواری استاد مسعود شایگان با همکاری هیات‌های ورزش دوچرخه‌سواری و ورزش‌های همگانی، شهرداری و شورای اسلامی شهر مهاباد با حضور جمع کثیری از علاقمندان به ورزش دوچرخه‌سواری و پیشکسوتان ورزش شهرستان مهاباد برگزار شد.
مصطفی‌پور تصریح کرد: هدف از برگزاری همایش‌های دوچرخه‌سواری در شهرستان مهاباد ترویج ورزش، سلامت جمعی، کاهش آلودگی و دعوت شهروندان به پیوستن به پویش " من ماسک می‌زنم" در این روزهای کرونایی است.
دیاکو توتونچی دبیر هیات دوچرخه‌سواری شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با هاژه اظهار کرد: استاد مسعود شایگان یکی از دوچرخه‌سواران حرفه‌ای شهرستان مهاباد بود که در طول چند دهه عناوین مختلف قهرمانی را برای این شهرستان به ارمغان آورده است.
وی افزود: مدت چند سال است پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان برگزار می‌شود و این اقدام در راستای کاهش آلودگی و ترویج سلامت عمومی برگزار می‌شود.
توتونچی تصریح کرد: استاد مسعود شایگان هم دوره پیشکسوتانی همچون عبدالله طوفانی ،خالق قبادی، سید علی محمودی، قادر دانشیار ، بیوک باپیرآقایی بود که هر کدام به نوبه خود خدمات ارزنده‌ای به ورزش شهرستان داشته‌اند.
همسر مسعود شایگان نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این مراسم ابراز امیدواری کرد این همایش منجر به کشف استعدادهای درخشان ورزش دوچرخه‌سواری در شهرستان مهاباد شود.
به گزارش هاژه، مسعود شایگان متولد سال ۱۳۳۲ مهاباد، پیشکسوت رشته ورزشی دوچرخه‌سواری و اولین دوچرخه‌سوار حرفه‌ای شهرستان مهاباد بود که مقام اول شهرستانی در سال ۱۳۵۰و مقام اول استان در رشته دوچرخه سواری را  سال ۱۳۶۱ کسب کرد.
مسعود شایگان در تیرماه ۱۳۹۹ در شهر مهاباد دار فانی را وداع گفت و به پاس زحمات ارزنده وی در عرصه ورزش دوچرخه‌سواری شهرستان هم رکابان سبز زاگرس مهاباد با برگزاری پویش دوچرخه‌سواری در خیابانهای سطح شهر یاد و خاطره وی را زنده نگه داشتند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد