تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ مرداد ساعت ۱۸:۲۸ بازدید: 190      نظرات: 0      کد مطلب: 15050

تخریب پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز درحاشیه تالاب زریوار


بە گزارش پایگاه خبری هاژه، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: پنج مورد ساخت و ساز که بطور غیر قانونی و غیر مجاز در اطراف تالاب بین‌الملی زریوار ایجاد شده بود با شکایت محیط زیست و دستور مراجع قضایی تخریب شد.

ابراهیم همت بلند روز چهارشنبه اظهار داشت: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم تالاب، پنج مورد از ساخت و سازها که به صورت غیرقانونی به منظور تغییر کاربری اراضی در مجاورت و حاشیه ایجاد شده بود،  تخریب شد.  

وی اضافه کرد: این اقدامات پس از پیگیری‌های اداره حفاظت محیط زیست و بدنبال حساسیت تالاب زریوار و پیرو مصوبات شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان مریوان و کارگروه نجات بخشی این تالاب پس از طی مراحل حقوقی و صدور رای و حکم قضایی انجام شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان یادآور شد: این عملیات با حضور دادستان شهرستان مریوان و نمایندگان ادارات حفاظت محیط زیست، جهادکشاورزی، شهرداری و نیروی توزیع برق مریوان انجام شد.

همت بلند افزود: پس از ثبت جهانی تالاب زریوار در کنوانسیون رامسر این اداره با تمام توان با هرگونه تهدید و عوامل تخریب تالاب مقابله خواهد کرد و روند تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز با پیگیری در مراجع قضایی همچنان با قوت ادامه می‌یابد.

تالاب زریوار (زریبار) یکی از مهمترین دریاچه های آب شیرین در ایران و منطقه است و از غنی ترین و متنوع ترین اکوسیستم و پدیده زیست محیطی استان و کشور می باشد که با مساحت بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار به عنوان پناهگاه حیات وحش جزء مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان کردستان است و به دلیل جایگاه منحصر به فرد آن، از اهمیت اکولوژیکی، گیاهی، جانوری و هیدرولوژیکی بالایی برخوردار است. ایرنا

  •  
  •  ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد