تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۸:۴۴ بازدید: 1378      نظرات: 0      کد مطلب: 2493
فرمانده سپاه پاسداران مهاباد در گفتگو با هاژه:

هدف از برگزاری کنگره امام شافعی را تشریح کرد


سردار رنجبرزادە فرماندە سپاە پاسداران مهاباد در گفتگوی با هاژه  هدف از برگزاری کنگره امام شافعی (رض) را تقویت وحدت عنوان کرد و گفت: از آنجا که دشمنان خواهان ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی و دیگر مذاهب هستند تصمیم بر برگزاری کنگره امام شافعی (رض) گرفته شد. در این راستا هدف کنگره "شناخت افکار، واقعیتها و شخصیت این عالم وارسته و رابطه ایشان با بیت نبی‌مکرم اسلام(ص) و همچنین برگشت به خویشتن و اصلاح " بودە  است. 

رنجبرزاده افزود: بزرگان دین ما همیشە خواهان وحدت بودە‌ و اگر خدشە‌ای هم بە این وحدت وارد گشته، توسط دشمنان بوده است، لذا باید به اصل خودمان یعنی "دین نبی‌مکرم اسلام" کە یاران و پیروان ایشان از این دین دفاع کرده‌اند، رجوع و روشنگری کنیم. 
فرمانده سپاه پاسداران مهاباد ادامه داد: این وظیفه بر دوش جوانان، اندیشمندان و علمای ما است که افکار عمومی را روشن و موجبات وحدت هرچه بیشتر مذاهب  اهل تسنن و تشیع را فراهم کنند. 
رنجبرزاده همچنین اظهار کرد: این مراسم پیش کنگره امام شافعی (رض) است که امروز برگزار شد، اما کنگره اصلی برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است و در یکی از شهرهای مهاباد یا ارومیه برگزار خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد:  انشاءا... برنامه‌های فرهنگی آتی در سطح شهرستان، دانشگاهها و مدارس مهاباد تا دی‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
روز دوشنبه 29 آذرماه پیش کنگره امام شافعی (رض) در تالار وحدت مهاباد و با حضور شخصیت های برجسته دینی و دانشگاهی استان های آذربایجان غربی و کوردستان برگزار شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد