تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۷ تير ساعت ۱۷:۲۵ بازدید: 3153      نظرات: 3      کد مطلب: 14988

استقرار بیمارستان صحرایی با تمام امکانات و نیروی انسانی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بیمارستان صحرایی 60 تختی با تمامی تجهیزات و نیروی انسانی صبح امروز در مهاباد مستقر شد.

صبح امروز بیمارستان 60 تختی مجهز صحرایی با تجهیزاتی شامل دستگاه اکسیژن ساز، واحد رادیولوژی سیار، آزمایشگاه سیار، بخش مراقبت‌های ویژه سیار و 80 نیروی متخصص برای رهایی کادر درمان مهاباد از فشار مضاعف و ارائه خدمات بهتر به مهاباد رسید.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هاژه، اظهار کرد: با توجه به افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در شهر مهاباد و کمبود امکانات و تجهیزات نیاز شدیدی به برخی امکانات بیمارستانی احساس می‌شد و در همین راستا دستگاه اکسیژن ساز پرتابل با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان در کمترین زمان ممکن به مهاباد ارسال گردید و درحال نصب می‌باشد.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی سپاه پاسداران و رایزنی با مسوولان بیمارستان شهید محلاتی تبریز، بیمارستان مجهز صحرایی با تمامی تجهیزات به این شهرستان ارسال شده است.

محمودزاده با بیان اینکه نیروهای متخصص این بیمارستان با تمامی تجهیزات لازم در مهاباد مستقر شده‌اند تصریح کرد: با توجه به نیاز شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد هرآنچه لازم باشد از سوی بیمارستان فوق تخصصی شهید محلاتی به این شهرستان ارسال خواهد شد.

سرهنگ طالب رحیمی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان مهاباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برابر جلسه فوق العاده‌ای که در یکم تیرماه در شهرستان مهاباد برگزار گردید با توجه اعلام وضعیت قرمز در شهرستان و استان و همچنین نیاز مبرم کادر درمانی مهاباد به تجهیزات و نیروی انسانی، مراتب از طریق سلسه مراتب فرماندهی به فرمانده سپاه استان، قرارگاه حمزه و فرمانده نیروی زمینی سپاه اعلام و مقرر گردید بیمارستان مجهز صحرایی با تمام امکانات در ظرف مدت 48 ساعت به شهرستان مهاباد ارسال شود.

وی افزود: این بیمارستان که از اکیپ بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران، تجهیزات بیمارستانی و نیروی انسانی بیمارستان شهید محلاتی تشکیل شده شامل سامانه رادیولوژی، سامانه اکسیژن ساز، سامانه آزمایشگاه سیار، بخش ویژه و تخت‌های بیمارستانی است در اختیار کادر درمان شهرستان مهاباد قرار گرفته است.

رحیمی تصریح کرد: درحال حاضر 80 نیروی تازه نفس متخصص شامل پزشک، پرستار، نیروهای خدماتی و بهداری در بیمارستان مهاباد فعالیت خود را برای حمایت از کادر درمان شهرستان و ارائه خدمات آغاز کرده‌اند.

دکتر امیر بهزاد رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: طی بازدید دکتر معاون وزیر بهداشت از بیمارستان مهاباد، نیازهای ویژه شهرستان اعلام گردید و تصمیم گرفته شد از نیروهای تازه نفس و بیمارستان مجهز 60 تختی صحرایی سپاه و بیمارستان شهید محلاتی استفاده شود.

وی افزود: تفاهم نامه‌ای در این زمینه در چند روز گذشته دربین مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان، نیروی زمینی سپاه پاسداران و بیمارستان شهید محلاتی تبریز به امضا رسید و با توجه خستگی کادر درمان شهرستان در مرحله اول 80 نیروی متخصص در بیمارستان مهاباد مستقر شدند و در مرحله دوم از ظرفیت بیمارستان موقت که توسط خیرین شهرستان احداث شده است برای بستری بیماران استفاده می‌شود و در مرحله سوم با توجه به نیاز شهرستان بیمارستان صحرایی نیز آغاز بکار خواهد کرد.

بهزاد در ادامه با اشاره به اختلال در دستگاه تولید اکسیژن بیمارستان مهاباد و نیاز بسیار ضروری به اکسیژن در این مرکز درمانی تصریح کرد: با تلاش نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی دستگاه مجهز تولید اکسیژن درحال نصب می‌باشد اما با توجه به بحران ایجاد شده هماهنگی برای اختصاص کپسول‌های اکسیژن به بیمارستان مهاباد با شهرهای همجوار صورت گرفته و دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان صحرایی نیز وارد چرخه تولید خواهد شد تا نیاز شهرستان را از هر نظر تأمین نماید.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های کادر درمان شهرستان مهاباد اظهار کرد: با هماهنگی‌های بین بخشی صورت گرفته بخش بزرگی از مشکلات شهرستان مهاباد در حوزه درمان رفع خواهد شد و شهروندان نیز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند کمک حال کادر درمان شهرستان باشند تا از بحران شیوع کرونا با کمترین هزینه عبور کنیم.

به گزارش هاژه، در روزهای آینده سامانه سی تی اسکن سیار بیمارستان صحرایی نیز به این شهرستان خواهد رسید و در صورت استقرار در بیمارستان موقت، این مرکز به یک بیمارستان مجهز برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی تبدیل خواهد شد. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۴/۸
اون دستگاه اکسیژن ساز که اومده، رفته بیمارستان دیگه؟
منظورشون همین اکسیژن ساز بیمارستان صحرایی نیست که؟
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۴/۷
یاربی دست وچاو خوش به ماندو نبن له زحماتی تواوی اوه عزیزانی دست اندرکار ایشالا به یاری خدا لو بلایه نجاتیمان به. خدا اجروپاداشی خیرو بداتوه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۴/۷
یاشاسین تبریز

نظر خود را براي ما ارسال كنيد