تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۴ تير ساعت ۲۲:۴۳ بازدید: 446      نظرات: 0      کد مطلب: 14975

برگزیدگان اولین جشنوارەی دکلمەی شعر کوردی پاوه اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، دبیراولین جشنواره‌ی دکلمه‌ی شعر کوردی پاوه گفت: در میان ۲۷۰ اثر ارسالی از ۸ استان کشور، هیات داوران برگزیدگان این جشنواره را معرفی کردند.
سونا بهرامی دبیر و برگزار کنندە این جشنوارە گفت: جشنوارەی دکلمەی شعر کوردی برای اولین بار بە صورت مجازی با همکاری ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاوه برگزار و با استقبال علاقمندان این حوزە  مواجه شد.
وی هدف از برگزاری این جشنوارە را پاسداشت و تقویت زبان مادری و تداوم فعالیت‌های فرهنگی در ایام پساکرونا و کشف و آموزش استعداد‌های نو در حوزه دکلمه شعر کوردی اعلام کرد و گفت :  این جشنوارە  در دو بخش رقابت و استعدادیابی در بین گویش‌های مختلف زبان کوردی و گروه‌های سنی ۱۵ سال به بالا برگزار شد.
بهرامی افزود : رسالت اصلی دکلماتور رساندن مفهوم و حس اثر با صدایی رسا و زیبا به ذهن مخاطب است و یکی دیگر از اهداف مورد نظر این جشنواره را ایجاد انگیزه در دکلماتورهای کورد زبان برای خلق آثار ادبی_هنری فاخر در این حوزه و غنی کردن ادبیات شنیداری عنوان کرد.
وی ادامه داد : در خلال برگزاری جشنواره ۲۷۰ اثر از ۸ استان و ۴۰ شهر مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که توسط کارشناسان حوزه ادبیات و موسیقی شهرستان پاوه جهت بخش استعدادیابی بررسی شدند;  همچنین آثار به تفکیک گویش, جهت بررسی اولیه و بصورت تجمیع نظر داوران، جهت بررسی نهایی بخش رقابت, داوری شدند.
دبیراولین جشنواره‌ی دکلمه‌ی شعر کوردی پاوه گفت: داوری بخش رقابت این جشنواره توسط "عبدالکریم سروش (آریاس) "، "دکتر مهری پاکزاد" ، " نظام صالحی "، " محمد فهیم" و "طاهره صیدمحمدی" انجام شد و هیات داوران بعد از بررسی آثار ارسالی، نفرات برگزیده جشنواره شعر کوردی۹۹ را بە این شرح معرفی نمود: 
نفر اول: سمکو جهانگیری (سردشت)
نفر دوم: افشار مزدگیر (ارومیه)
نفرسوم: صابر بهرامی (پاوه) و هدی آزادی (ایلام)
سونا بهرامی گفت: بر آن هستیم جشنواره‌ی دکلمه‌ی شعر کوردی پاوه را به صورت سالانه برگزار نماییم و به امید خدا با عبور از ایام کرونا، این جشنواره به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
وی در پایان ضمن تبریک به برگزیدگان این جشنواره، از همکاری های صمیمانه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی پاوه ، ازحمات هیات داوران و همه عزیزانی که در برگزاری این رویداد فرهنگی همراه و یاریگر بودند تقدیر و تشکر نمود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد