تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱ تير ساعت ۸:۵۶ بازدید: 1001      نظرات: 0      کد مطلب: 14971

اهدای اعضای بدن نوجوان ۱۴ ساله‌ به ۳ نفر جان دوباره بخشید


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال شاهد ۲ مورد اهدای عضو در استان بودیم، گفت: با رضایت همراهان بیمار، اعضای بدن نوجوان ۱۴ ساله مرگ مغزی‌شده به سه نفر پیوند زده شد.
بهمن محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای بدن "علیرضا قیصری" نوجوان ۱۴ ساله ارومیه‌ای که به علت تصادف و خونریزی مغزی، دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده‌اش اهدا شد.
وی اضافه کرد: عملیات اهدای عضو این جوان در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه انجام شد که طی آن، ۲ کلیه این بیمار مرگ مغزی شده در این شهر به ۲ بیمار این شهرستان که در صف دریافت کلیه قرار داشتند، پیوند زده شد.
وی بیان کرد: کبد این فرد نیز برای اهدا به بیمارستان شیراز ارسال شده تا در آن شهر پیوند زده شود.
مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی افزود: اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه‌ها، کبد، روده، کلیه‌ها، لوزالمعده، پانکراس و برخی بافت‌های بدن از جمله پوست، تاندون، غضروف، استخوان، مغز استخوان، دریچه قلب و قرنیه است.
در حال حاضر ۲۵ هزار نفر از بیماران در کشور در صف دریافت عضو قرار دارند و این در حالی است که تنها ۸۰۰ نفر در سال اهدای عضو می کنند.
سالانه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور شرایط اهدای عضو می یابند که تنها یک سوم از این تعداد، عضو خود را اهدا می کنند.
این در حالی است که روزانه هفت تا ۱۰ نفر و سالانه حدود سه هزار نفر بر اثر نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد