تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۹:۴۵ بازدید: 3113      نظرات: 3      کد مطلب: 14969

آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان غربی به تفکیک شهرستان‌ها اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی آخرین آمار و وضعیت کرونا در این استان را تشریح کرد.

جواد آقازاده با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در استان اظهار کرد: در تاریخ 30 خردادماه 689 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بودند که از این تعداد 194 مورد مبتلای قطعی به کرونا و 495 مورد مشکوک به ابتلا بودند.

وی افرود: بیماران مشکوک به مواری گفته می‌شود که جواب سی تی اسکن آنها مثبت و تست کرونای آنها منفی و یا برعکس بوده، همچنین ممکن است فردی علایم بالینی مثبت داشته اما سی تی اسکن آن منفی باشد.

آقازاده تصریح کرد: درحال حاضر 118 بیمار در بخش ویژه  ICU بستری هستند که 42 مورد از آنها با استفاده از دستگاه وینتیلاتور تنفس انجام می‌دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: روز گذشته 160 بیمار کرونا مثبت به تعداد موارد مبتلایان در استان اضافه شده که از این تعداد 48 مورد مربوط به ارومیه، 3 نفر اشنویه، 7 نفر در بوکان ، پیرانشهر و تکاب هر کدام 4 مورد، خوی 27 مورد، سردشت 3 مورد، سلماس 6 مورد، شاهیندژ 3 مورد، ماکو 2 مورد، مهاباد 33 مورد، میاندوآب و نقده هر کدام 10 نفر بودند.

وی افزود: روز گذشته 11 مبتلای قطعی به کرونا فوت کرده اند که از این تعداد 5 مورد مربوط به مهاباد، 3 نفر پیرانشهر، ارومیه، تکاب و خوی هر کدام یک نفر بودند.

آقازاده تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان آذربایجان غربی تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به این ویروس به 350 مورد رسیده است.

وی با اشاره به تعداد فوتی‌ها به تفکیک شهرستان اظهار کرد: از تعداد 350 مورد فوتی در استان ارومیه 82 مورد، اشنویه 4 مورد، بوکان 35 مورد، پلدشت 1 مورد، پیرانشهر 17 مورد، تکاب 11 مورد، چالدران 2 مورد، چایپاره 3 مورد، خوی 73 مورد، سردشت 2 مورد، سلماس 16 مورد، شاهیندژ 12 مورد، شوط و ماکو هر کدام 2 مورد، مهاباد 47 مورد، میاندوآب 37 و نقده 6 مورد فوت داشته‌اند.

آقازاده اضافه کرد: میانگین سنی فوت شدگان در رده سنی 15 تا 54 به 71 درصد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در پایان با بیان اینکه 6 هزار و 356 بیمار کرونایی در استان بهبودی خود را بدست آورده‌اند اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت استان قرمز است و هیچ کدام از شهرها وضعیت سفید ندارند، لذا بنا به دستور ستاد کشوری مقابله با ویروس کرونا اگر لازم باشد محدودیت‌های در شهرهای مختلف اعمال خواهد شد.

به گزارش هاژه، در شبانه روز گذشته 5 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان مهاباد جان خود را از دست داده‌اند و مجموع قربانیان کرونا مثبت شهرستان به عدد نگران کننده 47 مورد رسیده است، از تعداد فوتی‌های مشکوک به ابتلا آماری در دسترس نیست اما منابع موثق از مرگ ده‌ها نفر خبر می‌دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیوان ۱۳۹۹/۳/۳۱
دیگه دیر شد جناب آقای فرماندار و ستاد محترم کرونا!!
کرونا همه شهر را فرا گرفت. تازه از خواب بیدار شدید؟
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۳/۳۱
سلام به نظر من اگر در مهاباد ۲۰۰۰نفر بمیرد هم مردم شریف وبافرهنگ مهاباد عاقل نمی شوند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۳/۳۱
مهاباد به داد مردم برسید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد