تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ خرداد ساعت ۹:۳۱ بازدید: 1544      نظرات: 0      کد مطلب: 14945

نجات گردشگر از مرگ حتمی در آبشار شلماش


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، مسوول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهر سردشت گفت: گردشگری که بر اثر بی‌احتیاطی به یکی از آبشارهای شلماش سقوط کرده بود، با واکنش به‌موقع غواصان این نهاد از مرگ حتمی نجات یافت.
ارسلان پناهی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از گردشگرانی که عصر روز گذشته به قصد تفریح به آبشار شلماش مراجعه کرده بود، با نادیده گرفتن علایم هشداردهنده و بی‌احتیاطی به حوضچه دوم سقوط کرد که باتوجه به وضعیت فیزیکی آبشار احتمال مرگ او بالا بود.
وی اضافه کرد: تیم امداد و نجات آتش‌نشانی شهرداری سردشت مستقر در این مکان پس از این حادثه به سرعت وارد عمل شده و توانست قبل از اینکه حادثه‌ای ناگوار روی دهد، این گردشگر را نجات دهد.
مسوول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سردشت افزود: این فرد ۲۸ ساله که از اهالی یکی از شهرستان‌های همجوار سردشت است، به همراه اعضای خانواده‌اش برای گردش به آبشار شلماش آمده بود.
وی تاکید کرد: بی‌احتیاطی و توجه نکردن به تابلوهای ایمنی و راهنمایی افسران ایمنی مستقر در اماکن گردشگری از مهمترین عوامل بروز این گونه حوادث به‌شمار می‌رود.
پناهی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲ نفر از گردشگران با اقدام سریع ماموران آتش‌نشانی از مرگ حتمی نجات یافته و یک نفر نیز جان خود را در این آبشار از دست داده است.
آبشار شلماش سردشت یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود که سالانه هزاران نفر از سراسر کشور به این منطقه سفر می‌کنند؛ شنا کردن در آب رودخانه منتهی به این آبشار به دلیل شدت جریان آب آن ممنوع است.
این آبشار در فاصله هفت کیلومتری شهر سردشت در دره‌ای عمیق و سرسبز با سه آبشار پشت سرهم قرار گرفته است که ارتفاع آنها حدود ۲۰۰ متر است؛ این آبشار زیبا در سال ۱۳۹۶ در فهرست آثار ملی طبیعی کشو به ثبت رسید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد