تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد ساعت ۱۸:۲۹ بازدید: 12976      نظرات: 4      کد مطلب: 14854

جزئیاتی جدید از قتل وکیل مهابادی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، یکی از وکلای دادگستری شهرستان مهاباد روز گذشته در یکی از باغ‌های محور مهاباد - بوکان به قتل رسید.

روز گذشته مورخه 5 خردادماه ماه خبرهایی از قتل یکی از وکلای دادگستری شهرستان مهاباد گزارش شد و دقایقی بعد جسد وی در یکی از باغ‌های جاده برهان در محور مهاباد – بوکان توسط پلیس کشف شد.

لحظاتی پس از گزارش قتل کارآگاهان و نیروهای پلیس سریعا وارد عمل شدند و تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

شامگاه روز گذشته منابع موثق هویت فرد مقتول به نام کاوه شوقی 42 ساله از وکلای دادگستری شهرستان مهاباد را تایید کردند و گفته می‌شود مقتول عصر دیروز به قتل رسیده و ساعاتی بعد جنازه وی کشف می‌شود.

مشاهده شدن محل ضربات متعدد چاقو بر روی بدن جنازه گمانی‌زنی برای به قتل رسیدن وی را قوت بخشیده است

کاوه شوقی(مقتول) دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد کرمانشاه بود و در سال 1382 با قبولی در آزمون وکالت پا به عرصه وکالت نموده است.

وی که متاهل و دارای یک فرزند می‌باشد اقامت کشور کانادا را هم دارد و در آن کشور نیز به وکالت و پیگیری برخی پرونده‌های حقوقی مشغول است.

شوقی بعد چند ماه بازگشت به کشور بدلیل شیوع کرونا قادر به برگشت به کانادا نبوده و یکی از دوستان نزدیک وی مفقودی وی را به پلیس گزارش کرده و در نهایت جسد وی شامگاه روز گذشته در یکی از باغ‌های جاده برهان کشف می شود.

تاکنون جزئیاتی بیشتری از این پرونده و دستگیری مظنون و یا مظنونان منتشر نشده و تلاش‌های خبرنگار هاژه در این خصوص بی نتیجه مانده است.

کارآگاهان و کارشناسان درحال بررسی این قتل هستند و منابع موثق خبری از آثار ضربات چاقو بر بدن وی خبر داده‌اند، تحقیقات اولیه و بررسی فیزیکی جسد، آلت قتاله، موبایل و زاویه ضربات چاقو درحال بررسی است ولی تاکنون سناریوی مشخص در این خصوص تایید نشده و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان غربی در پیامی ضمن محکوم کردن این قتل خواستار رسیدگی به این پرونده خارج از نوبت شده‌اند.

در این پیام آمده است:

خبر ناگوار قتل همكار محترم جناب «وكيل کاوه شوقی»باعث تأسف و تأثر گرديد. كانون وكلاي دادگستري آذربايجان غربي ضمن عرض تسليت به جامعه وكالت استان و خانواده داغدار آنمرحوم و محكوميت شديد تعرض  به وكلا این مدافعان بي دفاع  از مسولين محترم خاصتا دادستانهای مهاباد و بوکان  انتظار دارد ضمن پيگيري قاطع موضوع و دستگيري عاملين ورسيدگي فوري و خارج از نوبت به پرونده قتل ناجوانمردانه همكار محترم و مجازات عاملين آن آرامش روحي و رواني را به جامعه وكالت برگردانند تا بدين وسيله همكاران محترم بتوانند در كمال آرامش به دفاع از حقوق مشروع و قانوني شهروندان بپردازند. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

وحيد منتظرى ۱۳۹۹/۳/۱۱
ايشون مقيم كانادا نبودند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیا لاهیجانی ۱۳۹۹/۳/۸
درگذشت همشهری جوان و موفق مهابادی مان که درآنسوی عالم پهناور افتخارمرز وبوم ونام نیک دیارمان بود آنقدرسنگین و جانسوز است که به سختی به باور می نشید اما راهی جز تسلیم دربرابر تقدیر خداوند وجودندارد خالصانه درگذشت ایشان رابه خوانواده محترم شان وهمینطور
تمام همشهریان مهاباد که غمگین از وقوع این جنایت هستند تسلیت عرض نموده امیدواریم هرچه زودتر عامل یاعاملین دستگیر وبدست قانون درملع عام ازطناب عدالت آویزان شوند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

hossein ۱۳۹۹/۳/۷
ممنون از خبر خوبتون از سایت خبری ماهم دیدن کنید http://safireaflak.ir/
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۳/۶
لطفا اخبار درست و موثق بنویسید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد