تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد ساعت ۱۸:۲ بازدید: 2261      نظرات: 0      کد مطلب: 14845
کرونا در مهاباد بی‌رحمانه می‌تازد

تعداد 9 مورد به مبتلایان کرونا اضافه شد/ شمار قربانیان افزایش یافت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان مهاباد خبر داد.

دکتر جواد آقازاده از افزایش موردی تعداد مبتلایان در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: با مشخص شدن نتیجه آزمایش 9 نفر از شهروندان تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان از ابتدای شیوع تاکنون به 513 مورد افزایش یافت.

وی افزود: درحال حاضر شهرستان مهاباد و 9 شهر دیگر استان آذربایجان غربی در وضعیت قرمز قرار دارند.

دکتر امیر بهزاد رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه از افزایش شمار قربانیان کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان 15 بیمار کرونا مثبت جان خود را از دست داده‌اند و 13 مورد مشکوک که دارای علایم کرونا ولی آزمایش کرونای آنها منفی بوده در این مدت جان باخته‌اند.

وی افزود: صبح امروز نیز یک بیمار کرونایی که 88 سال سن داشت فوت کرد و بدین ترتیب در 48 ساعت گذشته 6 بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند.

بهزاد تصریح کرد: در مجموع 28 نفر در شهرستان مهاباد از ایتدای شیوع کرونا جان خود را از دست داده‌اند و مراسم خاکسپاری تمامی آنها مطابق با دستورالعمل‌های ویژه متوفیان بر اثر کرونا صورت گرفته است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در خصوص بیماران سرپایی مبتلا به کرونا اظهار کرد: بیماران سرپایی مواردی هستند که به بیمارستان مهاباد مراجعه نکرده‌اند و به مرکز 24 ساعته غربالگری کرونا در چهارراه آزادی مراجعه و با تشخیص پزشک نمونه گیری برای آنها انجام می شود.

امیر بهزاد افزود: این بیماران دارای علایم خفیف کرونا بوده که طی 24 ساعت گذشته با افراد دارای بیماری کرونا در ارتباط بوده‌اند.

به گزارش هاژه، از ابتدای شیوع این ویروس در مهاباد بیش از 500 نفر به بیمارستان مهاباد مراجعه و 500 نفر نیز به مرکز غربالگری سرپایی این شهرستان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد مورد مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

بدلیل تغییر لحظه‌ای تعداد افراد بستری شده در بیمارستان مهاباد آمار دقیقی از تعداد بستری شدگان در دسترس نیست اما وضعیت چند نفر وخیم گزارش شده است. 

درحال حاضر 19 نفر شامل 13 خانم و 9 آقا در بیمارستان موقت کرونا در این شهرستان بستری هستند.

 در یک ماه گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در مهاباد با شیب صعودی و نگران کننده‌ای به عدد 513 مورد رسیده است.

از نظر جغرافیایی ساکنین جنوب شهر مهاباد حدفاصل چهارراه مولوی تا انتهای محلات پشت تپ، باغ شایگان و طرف مدرسه بیشترین مبتلایان به کرونا و مراجعات به بیمارستان را به خود اختصاص داده‌اند و تعداد مبتلایان در روستاهای شمال شهرستان نیز در مقایسه با روستاهای بخش خلیفان با اختلاف چشمگیر درحال افزایش است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد