تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۲:۵۶ بازدید: 568      نظرات: 0      کد مطلب: 2474
مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در گفتگو با هاژه

آماده همکاری جهت توسعه گردشگری در تاج سد مهاباد، کانی برازان و خانه کورد هستیم


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی روز یکشنبه 28 آذرماه در گفتگو با هاژه اظهار کرد: در خصوص آثار تاریخی شهرستان مهاباد از جمله "بەردەکونتێ، فقرقا، حوزخانە‌های تاریخی" اولویت بندی های لازم صورت گرفته است و بودجه آنها نیز از طریق توزیع  و در اختیار دستگاههای اجرایی گذاشته می‌شود.

 

جباری افزود: اعتبار لازم مصوب شده و منتظر تخصیص آن هستیم و بایستی مالکیت و تعیین حریم آثار ثبت شده از طرف میراث فرهنگی صورت گیرد که با این کار می‌توان از مداخله افراد و حفاریهای غیرمجاز جلوگیری نمود.

مدیر کل میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: انجمن‌های میراث فرهنگی می توانند نقشی مهم در حفظ و مراقبت از آثار ایفا نمایند که از بین این انجمن‌ها می‌توان به انجمن میراث فرهنگی سردشت به‌ عنوان نمونه در سطح کشوری اشاره کرد زیرا که بهترین میراث‌بانان آثار تاریخی خود مردم هستند.

جباری در ارتباط با بازدید عموم از تاج سد مهاباد گفت: متولی این کار سازمان امور آب است و ما هم به‌عنوان سازمان متولی گردشگری و یکی از نهادهایی که امکانات در اختیار دارند با آنها همکاری خواهیم کرد و در مورد تالاب "کانی برازان" که در اختیار و حوزه اداره منابع طبیعی است نیز به همین شیوه می توان عمل کرد.

وی در پایان در رابطه با تاسیس خانه کورد در مهاباد گفت: اگرچه متولی این کار  میراث فرهنگی نیست ولی بعد از شکل‌گیری این مکان فرهنگی می‌توان بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم مردم سرزمینمان را در آن به نمایش گذاشت و طبق اساسنامه با آن همکاری های لازم صورت گیرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد