تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ساعت ۱۰:۱ بازدید: 354      نظرات: 0      کد مطلب: 14793
کلاف سردرگم افتتاح سیستم اطفای حریق

تاناکورای مهاباد همچنان در انتظار یک تصمیم جدی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژ، تاناکورای خرده مهاباد با گذشت نزدیک به 3 سال همچنان چشم به راه سیستم اطفای حریق است.
خاطرات تلخ آتش سوزی‌های تاناکورای مهاباد و نابودی کامل آن در چند دهه گذشته و آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو در صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهارراه استانبول مرکز تهران زنگ خطری است که همواره بسیاری از مغازه‌دارداران را وحشت زده کرده و تجهیز این مجتمع به سیستم اطفای حریق را به یک مطالبه جمعی و حیاتی مغازه‌داران تبدیل کرده ولی کما فی‌سابق به نتیجه نرسیده است.
اعضای شورای شهر و شهرداری در دوره گذشته و فعلی علی‌رغم وعده اتمام، این پروژه تاکنون در به سرانجام رسیدن آن ناکام مانده‌اند و در مقابل هیات امنا و اعضای شورای تاناکورا به عنوان نمایندگان این مجتمع بارها به این وضعیت انتقاد کرده و از رسانه‌ها برای به رسیدن به نتیجه درخواست پیگیری کرده‌اند.
علی زرد عضو هیات امنا و شورای تاناکورای خرده مهاباد در گفتگو با هاژه، اظهار کرد: از ابتدای شروع این پروژه مکانیابی مخزن سیستم اطفای حریق تاناکورا در زیر زمین صورت گرفته بود ولی کارشناسان فعلی تشخیص داده‌اند که این مخزن برای جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی حتما باید در فضای هم کف تعبیه شود.
وی افزود: در چند سال گذشته عدم تخیص اعتبار موجب به تاخیر افتادن این پروژه شده و بارها از مسوولان خواسته شده برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه مشابه به پلاسکو نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند.
زرد با انتقاد از وعده و وعیدهای مسوولان تصریح کرد: چندین بار ضرب الاجل برای اتمام آن از سوی مسوولان تعیین شده و هربار به نتیجه نمی رسد.
وی در ادامه اظهار کرد: درحال حاضر تعبیه این مخزن در فضای هم کف اعتراض چند مغازه‌دار را درپی داشته و شهرداری نیز بر عدم جابجایی اصرار دارد.
وی افزود: به اعضای شورای شهر و شهرداری پیشنهاد شده با کارشناسی دوباره محل فعلی تعبیه مخزن را جابجا نمایند و هرچه سریعتر نسبت به تکمیل آن اقدام کنند.
زرد با بیان اینکه در صورت عدم توانایی شهرداری در پرداخت هزینه جابجایی باید نشست‌های با مغازه‌داران معترض برگزار شود تصریح کرد: درحال حاضر پیشنهادات جدیدی مطرح شده و امیدواریم کارشناسان آن را بررسی نمایند.
شهرداری مهاباد نیز از آمادگی شهرداری برای تکمیل پروژه خبر داد و مدعی شد آنچه تکمیل این پروژه را به تعویق انداخته مخالفت برخی مغازه‌داران بوده است.
کامران فاتح در گفتگو با خبرنگار هاژه با بیان اینکه بدلیل هزینه بالا امکان جابجایی مخزن جدید وجود ندارد اظهار کرد: بخش عمده این پروژه تکمیل شده و شهرداری نیز خواهان به نتیجه رسیدن آن است.
وی افزود: تهیه نقشه و مراحل پروژه از چند سال گذشته شروع شده و تا کنون 1 میلیارد و 600 میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده و در شرایط فعلی شهرداری توانایی صرف هزینه دیگری برای جابجایی مخزن ندارد.
فاتح تصریح کرد: دادستانی شهرستان نیز بر به نتیجه رسیدن این پروژه تاکید کرده ولی شهرداری و اعضای شورا بر این باورند این موضوع از طریق مصالحه و بدون متوسل شدن به قانون حل شود.
وی  اضافه کرد: اعضای هیات امنا و کارشناسان شهرداری دوباره نشستی دیگر برگزار کرده‌اند و پیشنهاداتی ارائه و درحال بررسی است.
شهردار مهاباد در پایان اظهار کرد: مغازه‌داران تاناکورای خرده از پرداخت 100 میلیون تومان از هزینه‌ ساخت سیستم اطفای حریق در تاناکورا معاف شده‌اند و با ابلاغ مصوبه رسمی شورای شهر پرداخت این هزینه از سوی شهرداری به پیمانکار صورت می‌گیرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد