تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت ۱۵:۶ بازدید: 3740      نظرات: 5      کد مطلب: 14788
آخرین آمار کرونا به تفکیک در مهاباد تشریح شد

روند ابتلا به کرونا همچنان صعودی و نگران کننده است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد آخرین وضعیت کرونا در مهاباد و تعداد افراد بستری شده در بیمارستان این شهر را تشریح کرد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هازه اظهار کرد: از ابتدایش یوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد نزدیک به 450 نفر به بیمارستان مهاباد مراجعه و بستری شده‌اند که از این تعداد  364 مبتلای قطعی به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته شیوع این ویروس بشدت افزایش یافته افزود: درحال حاضر 35 نفر در بیمارستان مهاباد بستری و تحت درمان هستند که از این تعداد 17 نفر مبتلای مثبت و 18 نفر نیز مشکوک به ابتلا هستند.

بهزاد تصریح کرد: با راه اندازی مرکز غربالگری بیماران سرپایی در شهرستان که مخصوص افراد دارای علایم خفیف یا بدون علایم است، میزان شناسایی افراد مبتلا افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد قربانیان ویروس کرونا در این شهرستان در چند روز گذشته ثابت بوده اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مهاباد 9 بیمار کرونایی و 11 بیمار مشکوک به کرونا که جواب آزمایش آنها منفی بوده فوت کرده‌اند اما با توجه به دارا بودن علایم،  مراسم خاکسپاری تمامی آنها طبق پروتکل‌های مخصوص بیماران کرونایی صورت گرفته است.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در ادامه اظهار کرد: 11 بیمار کرونایی در بیمارستان موقت کرونا دوران نقاهت خود را طی می‌کنند و افراد سرپایی نیز با توجه به شرایط مساعد جسمانی با ارائه خدمات درمانی دوران نقاهت خود را در قرنطینه خانگی طی می‌کنند.

امیر بهزاد با اشاره به پراکندگی جغرافیایی تعداد مبتلایان در سطح شهر اظهار کرد: بیشترین مراجعات و مبتلایان به کرونا در محدوده چهارراه آزادی به بخش جنوب شهر شامل فلکه ساعت، میدان ملاخلیل، باغ شایگان و پشت تپ می باشند و سایر مناطق شهر در مقایسه با این مناطق در وضعیت بهتری هستند، هرچند این وضعیت نشان دهنده امن بودن مناطق دیگر در شهر نیست.

وی در رابطه با پراکندگی بیماران در سطح شهرستان نیز افزود: برخلاف وضعیت شهر، پراکندگی تعداد مبتلایان به کرونا در بخش شمالی شهرستان به ویژه در شهرویران به مراتب بیشتر از سایر روستاها بوده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در پایان با بیان اینکه این ویروس کماکان برای خانم‌های باردار، کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری پیش زمینه‌ای خطرناک است اظهار کرد: با احتساب تعداد افراد فوت شده و بستری می‌توان گفت: نزدیک به 400 نفر بهبودی خود را بدست آورده و از بیمارستان مرخص شده‌اند. 

به گزارش هاژه، تعداد مبتلایان به کرونا در مهاباد در چند روز گذشته بصورت صعودی و نگران کننده درحال افزایش است و تعداد مبتلایان این شهرستان به عدد نگران کننده 364 مورد رسیده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشتر افراد مراجعه کننده به بیمارستان مهاباد جوانان هستند و این گروه سنی به عنوان ناقل بیماری  عمل کرده‌اند.
 
گزارش: امیر قادری ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۲/۳۰
تکایە بەرپرسان رێکارێک بگرنە بەر
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۲/۳۰
لطفا قرنطینە اجباری را اعمال کنید، باید از اول اینکار رو میکردند.
5
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۲/۲۹
خواهیشن قرنطینه کنید
11
1
پاسخ به این اظهارنظر

خالداحمدی ۱۳۹۹/۲/۲۹
باسلام:این هفته که مدارس بازشده,بنده هرروز دم درسالن باید نشسته ویکی یکی شاگرد واولیا راضد عفونی نمایم,که درحالی که خود نیزدچار آسم خفیف شدم,لطفأچاره اندیشی کنید,تاخدایی نکرده اوضاع وخیمترنشه
4
0
پاسخ به این اظهارنظر

آمانج ۱۳۹۹/۲/۲۹
دستو خوش بیه اوا جار جار کلی گزارشکمان په بلن خوشه😘

نظر خود را براي ما ارسال كنيد