تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۲:۲۵ بازدید: 1373      نظرات: 0      کد مطلب: 14766

کرونا تجارت جهانی را ۲۷ درصد کاهش داد
به گزارش هاژه به نقل از ایرنا، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) پیش‌بینی کرد تجارت جهانی در سایه همه‌گیری کرونا در سه ماهه بعدی سال جاری، ۲۷ درصد کاهش یابد.
استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری خود که به صورت مجازی برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: این کنفرانس گفت که همه‌گیری کرونا، تجارت جهانی را در سه ماهه نخست سال جاری، ۳ درصد کاهش داده است.
وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی این کنفرانس، انتظار می‌رود، روند نزولی تجارت در سه ماهه بعدی سرعت یابد که بر اساس پیش‌بینی آنکتاد کاهش ۲۷ درصدی خواهد داشت.
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرد: این مساله با کاهش قابل ملاحظه قیمت‌ها به ویژه قیمت نفت، غذا، مواد معدنی و دیگر مواد اولیه همراه شده است با این حال، آژانس سازمان ملل متحد گفت پیش‌بینی تجاری خود را به صورت ماهانه به روز رسانی می‌کند تا سیاست‌گذاران با به روز کردن اطلاعات بتوانند تصمیم‌های بهتری اتخاذ کنند.

خطر خشونت خانگی در عراق

دوجاریک همچنین به اظهارات «دنیل بل» مسئول دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق اشاره کرد که هشدار داد زنان در این کشور با چندین مشکل اضافی دیگری مواجه هستند.
به گفته بل، «اقدامات محدودیتی اتخاذ شده برای مقابله با ویروس کرونا در عراق، خطر خشونت خانگی را افزایش داده است».
مسئول دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در عراق اظهار کرد: در همین زمان، آنها به میزان قابل توجهی، توانایی قربانیان را برای گزارش آزارها و یافتن پناهگاه موثر، حمایت و دسترسی به دادگاه کاهش داده‌اند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد