تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ساعت ۲۲:۱۶ بازدید: 2570      نظرات: 1      کد مطلب: 14692
شایعات و تصورات غلط کرونایی

افزایش لجام گسیخته کرونا در مهاباد و زنگ خطری که شنیده نمی شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درحالیکه شیوع ویروس کرونا در چند روز گذشته در مهاباد بصورت نگران کننده‌ای افزایش یافته، بسیاری از شهروندان دستورالعمل‌های مقابله و پیشگیری با این ویروس را نادیده می‌گیرند.

آمار مبتلایان در مهاباد در چند روز گذشته شاهد ثبت رکورد بی سابقه بود، آماری که در مقایسه با روزهای اول شیوع این ویروس در منطقه بسیار قابل توجه است.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از 300 نفر به بیمارستان مهاباد مراجعه و بستری شده‌اند که از این تعداد 240 مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده  و 20 نفر نیز بر اثر کرونا جان خود را ازدست داده‌اند، که از این تعداد 9 نفر مبتلای مثبت و 11 نفر مشکوک به ابتلا بوده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است درحال حاضر 23 نفر مبتلای مثبت در بیمارستان و بصورت سرپایی تحت درمان هستند و نتیجه آزمایش 17 فرد مشکوک به ابتلا تا این لحظه اعلام نشده است.

اگرچه اولین مورد مثبت کرونا در اسفند ماه در مهاباد به ثبت رسید ولی با اجرای قرنطینه شهر و تعطیلی 45 روزه بازار تاحدود زیادی کنترل گردید، اما بعد از تعطیلات نوروزی تعداد مبتلایان با رشد تصاعدی و نگران کننده افزایش یافت و به 250 مورد نزدیک می‌شود.

برخلاف برخی تصورات و شایعات گرومای هوا بر میزان کاهش شیوع این ویروس تأثیری نداشته و برای افراد دارای بیماری پیش زمینه‌ای و سالمندان همچنان بسیار خطرناک است.

تاکنون یافته‌های علمی این موضوع را که افراد مبتلا بعد از بهبودی دوباره مبتلا نمی شوند ثابت نکرده و افراد بهبود یافته ممکن است دوباره دچار مشکلات حاد تنفسی شوند.

بررسی‌ها در شهرستان مهاباد نشان می‌دهد اگرچه علایم کرونا در نوجوانان و جوانان خود را نشان نمی‌دهد اما این دو گروه سنی به عنوان ناقل و انتقال دهنده سهم بزرگی در ابتلای افراد میانسال و سالمند خصوصا والدین داشته‌اند و حضور گسترده جوانان و نوجوانانی بدون داشتن ماسک و دستکش در مرکز شهر به میزان مبتلان کمک کرده است.

اگرچه موارد اولیه ابتلا به کرونا در بخش مرکزی شهر و برخی مناطق پرتراکم ثبت شده اما شیوع این ویروس به محلات حاشیه نشین شهر خصوصا در پشت تپ و باغ شایگان بصورت فزاینده‌ای رشد کرده و درحال حاضر بیشترین موارد ابتلا و مراجعه به بیمارستان جزو ساکنین این مناطق هستند.

گردهمایی های دوستانه و خانوادگی به عنوان یکی از منشاء‌های اصلی شیوع کرونا در این شهرستان دعوتی‌ها و مهمانی‌های دسته جمعی باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بینام ۱۳۹۹/۲/۱۸
متاسفانه دراین گیرو دار بعضی پزشکان بیشتر از ببست روز است عمل پر خطر جراحی زیبایی بینی انجام میدهند .ایا واقعا یک بینی عمل شده ی زخمی تا چه حد میتواند با کرونا مقابله کند .چرا بعضی ها اینگونه جان خود را به خطر می اندازند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد