تاريخ: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت ۱۰:۲۴ بازدید: 922      نظرات: 1      کد مطلب: 14669

بیماریابی فعال با راه‌اندازی مراکز غربالگری در مهاباد


به گزارش هاژه به نقل از ایرنا مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا با راه‌اندازی مراکز غربالگری در این شهرستان افزایش یافته است.

دکتر امیر بهزاد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: راه‌اندازی یک مرکز نمونه‌گیری در سطح شهر و یک مرکز دیگر در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان موجب شده روند بیماریابی در این شهرستان افزایش یافته و شناسایی افراد مبتلا و ناقل ویروس با سرعت بیشتری انجام گیرد.
وی با بیان اینکه روزانه ۱۵ تا ۲۰ نمونه‌گیری بیماری کرونا در مهاباد انجام می‌شود، ادامه داد: تاکنون ۲۰۰ مورد نمونه‌برداری توسط کارشناسان علوم آزمایشگاهی مستقر در مهاباد انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان شناسایی هرچه بیشتر بیماران مبتلا به این بیماری است، اضافه کرد: افزایش بیماریابی به موقع سبب کاهش تعداد بیماران بستری در بیمارستان، کاهش تعداد مرگ و میر افراد و کنترل شیوع بیماری کرونا می‌شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه نمونه‌گیری در این مراکز مطابق پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، اظهار داشت: افراد دارای علائم کرونا، اطرافیان فرد متوفی، بیمارانی که توسط مراکز خدمات جامع سلامت، مطب‌ها و کلینیک‌ها معرفی می‌شوند، سالمندانی که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و یا خانه سالمندان که دارای علائم بیماری باشند، افراد دارای بیماری‌ زمینه‌ای و کسانی که با فرد مبتلا در تماس بوده‌اند در اولویت انجام نمونه‌گیری هستند.
دکتر «بهزاد»، بیان کرد: مرکز نمونه‌گیری سرپایی واقع در طبقه فوقانی درمانگاه خودکفایی مهاباد در چهارراه آزادی این شهر در ۲ نوبت صبح و عصر آماده ارایه خدمات به شهروندان است.
وی با اشاره به اینکه جواب آزمایش‌ها ظرف ۲۴ ساعت اعلام می‌شود، افزود: اعضای خانواده‌های دارای بیمار کرونا توسط کارشناس پیشگیری و مبارزه بیماری‌ها و بهداشت محیط در خصوص نحوه قرنطینه خانگی و ضدعفونی کردن سطوح و تعامل با بیمار مبتلا به کرونا آموزش داده شده و بیمارانی که شرایط نگهداری در منزل را ندارند به نقاهتگاه منتقل می‌شوند.
بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۹۶ هزار و ۴۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ح- ۱۳۹۹/۲/۱۵
باسلام خسته نباشید.اگر فردی هیچگونه علایمی نداشته باشداگر مراجعه کند ازاوغربالگری بعمل می آورید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد