تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۷ آذر ساعت ۱۱:۹ بازدید: 1585      نظرات: 2      کد مطلب: 2452

فضای مجازی شکارچی متخلف را لو داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوکان در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه انتشار یک عکس در فضای مجازی شکارچی متخلف را در این شهرستان لو داده است، گفت: این شکارچی با حکم قضایی به 10 روز پاکسازی محیط زیست و جمع آوری زباله های پناهگاه حیات وحش در دشت 'سوتاو حمامیان' محکوم شد.

محمد احمدی با اشاره به اینکه اجرای حکم این شکارچی از امروز آغاز شده است، افزود: این شکارچی متخلف تصویری از لاشه 6 خرگوش شکار شده را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب آزردگی افکار عمومی شده بود.

وی به شناسایی سریع این شکارچی توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان اشاره کرد و گفت: پسماندهای جمع آوری شده توسط وی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست بوکان به محل دفن زباله های شهری این شهرستان منتقل می شود.

وی افزود: این متهم همزمان با اجرای حکم قضایی در کلاس های توجیهی محیط زیست شرکت می کند تا آموزش های لازم در زمینه تعهدات عمومی نسبت به طبیعت و حیات وحش را پشت سر بگذارد.

گفتنی است، در فصل بهار امسال نیز یک شکارچی کبک در این شهرستان از سوی مراجع قضایی به پاکسازی مناطق حفاظت شده محیط زیست محکوم شده بود.


پناهگاه دشت 'سوتاو حمامیان' بوکان با بیش از پنج هزار هکتار وسعت در شمال غربی شهرستان بوکان واقع شده و اصلی ترین زیستگاه پرنده نادر میش مرغ است؛ وضعیت حفاظتی این محوطه از سال 1388 خورشیدی به پناهگاه حیات وحش ارتقا یافته است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مظفر ۱۳۹۵/۹/۲۷
کافی نیست
3
0
پاسخ به این اظهارنظر

علی نبی زاده ۱۳۹۵/۹/۲۷
دستت شان در نکند کاش یک مبلغ هنگفتی هم جریمش میکردن تا عبرت دیگران شود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد