تاريخ: ۱۳۹۹ سه شنبه ۹ ارديبهشت ساعت ۱۹:۵۱ بازدید: 1854      نظرات: 0      کد مطلب: 14619

قاتل پس از 7 سال از چوبه دار رهایی یافت


رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: با تلاش شبانه روزی اعضای ستاد تالیف قلوب شورای حل اختلاف استان، فردی قاتل از قصاص و چوبه دار رهایی یافت.
«جبار تجری» با تایید این خبر، عنوان کرد: حدود هفت سال پیش در یکی از روستاهای استان بین دو خانواده درگیری لفظی ایجاد و با مداخله برخی بستگان به نزاع کشیده می‌شود و در نهایت در این نزاع جوانی به قتل رسید.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه افزود: با تشکیل پرونده و طی شدن روال رسیدگی قضایی، این پرونده نهایتا منجر به صدور رای قصاص و اعدام قاتل با تایید دیوان عالی کشور شد.
وی اضافه کرد: طی سالهای گذشته بزرگان زیادی از منطقه و استان برای اخذ رضایت اولیاء دم مقتول به منزل آنها مراجعه کردند، اما پدر و مادر مقتول به هیچ وجه رضایت ندادند تا اینکه به دستور دادستانی پرونده به شورا جهت سازش و اخذ رضایت هدایت شد.
رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه تصریح کرد: طی مدت زمان بررسی این پرونده در ستاد تالیف قلوب، اعضای شعبه پس از مشاهده آثار پشیمانی و ندامت قاتل، با اولیای دم ارتباط برقرار کرده و نشست‌های متعددی را با اولیای دم و بزرگان طوایف برگزار کردند.
وی اعلام کرد: سرانجام پس از مذاکرات فراوان اعضای شعبه 44، خانواده مقتول رضایت داده و با حضور در دفترخانه رضایت بی قید و شرط خود را اعلام و اولیای دم از قصاص صرفه نظر کردند.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه در پایان یادآوری کرد: تمام تلاشمان را در ایجاد صلح و سازش میان اصحاب پرونده به کار می‌گیریم، زیرا صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام ارزش و مرتبه بسیار بالایی دارد و در آیات متعدد قرآن کریم و روایات متعدد اشارات زیادی به این موضوع شده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد