تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۵ آذر ساعت ۱۹:۷ بازدید: 527      نظرات: 3      کد مطلب: 2444

طرح ملی و مردمی "جنگلانه" در مهاباد اجرا شد


به گزارش پایگاه خیری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 25 آذرماه "طرح ملی و مردمی جنگلانه" با بذر باشی انواع درختان بومی در راستای احیای آن ها در روستای حاجی خوش مهاباد با همکاری انجمن های مردمی "سبزاندیشان جوان، کوهنوردی مهاباد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد برگزار شد.

این طرح مدت 3 سال است که در سطح کشور اجرا می شود و امسال برای اولین بار در شهرستان مهاباد در برف و سرمای شدید به همت عاشقان طبیعت انجام شد.

در طرح  ملی و مردمی "جنگلانه" مردم بذر را در زمین می کارند و بذر با توجه به شرایط آب و هوایی رشد می کند. این کار ابتدا توسط سازمان مردم نهاد "خانه فرهنگ بوم گردان" آغاز و کم کم در سطح کشور گسترده شد. 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۹/۲۶
کار خیلی خوبیه و باید بیشتر فرهنگ سازی بشه لازم به ذکر است که دست تک تک افرادی که در این راستا زحمت کشیدن رو بوسید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ظاهر فتحی ۱۳۹۵/۹/۲۶
این کار خیلی ارزشمند ومثبت میباشد وبا این کار جلوی انقراض درختان جنگلی و کوهی گرفته میشود و ژنتیک انها احیا میگردد وبنده خود عضو فعال تعاون محیط زیست شهرستان مهاباد وعضو شورای اسلامی روستای دریاس دراین مراسم حیاتی و خدمت به طبیعت سبز باجان ودل شرکت کردم وتازه اول کاره انشالا تا پایان ادامه خواهم دادوبه نوبه خودم از دست اندرکاران این مراسم الی الخصوص همکاری صمیمانه ریاست محترم اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد جناب اقای دکتر مجید پاتو و همکارانشان دراین راه سپاسگذارم.باکمال ادب واحترام ظاهر فتحی روستای دریاس.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اسم مستعار آستیاک ۱۳۹۵/۹/۲۵
ضمن تشکر و دست مریزاد گفتن به بانیان طرح متاسفانه عدم آگاهی در شهرها و روستاها و در نتیجه عدم احساس مسئولیت چوپانها و همچنین وجود دام به میزان چند برابر ظرفیت مراتع، موفقیت این طرحهای متمدنانه بسیار اندک خواهد بود

نظر خود را براي ما ارسال كنيد