تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين ساعت ۲۱:۵۲ بازدید: 1464      نظرات: 1      کد مطلب: 14500
هیأت امنای تاناکورای مهاباد

مسوولان ما را با مشکلات تنها گذاشتند/ در خواست تسهیلات ویژه برای کسبه


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اعضای هیأت امنای تاناکورای خرده مهاباد از عدم اجرایی شدن برخی وعده مسوولان و اعضای ستاد مقابله با کرونا گلایه مند هستند.

هیوا کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در شهرستان تمام کسبه تاناکورا بصورت خودجوش مجتمع را برای سلامت شهروندان تعطیل کردند و مسوولان نیز وعده دادند کمک حال برخی کسبه بی بضاعت بازار باشند اما با گذشت چند هفته هیچ یک از وعده‌های مسوولان تحقق نیافته است.

وی افزود: مالکان مغازه‌های این مجتمع کرایه یک ماه 400 مغازه را به مستأجران بخشیده‌اند و همزمان برای حمایت از کسبه مستأجر و بی بضاعت اقدام کرده‌اند و در این بین تعدادی از مالکان مغازه‌ها طی لیستی به فرمانداری تحویل داده شد تا مذاکراتی برای بخشش کرایه صورت بگیرد اما تاکنون نتیجه آن معلوم نشده است.

کریمی تصریح کرد: درحال حاضر بسیاری از کسبه با ورشکستی روبرو شده‌اند و از مسوولان شهرستان می‌خواهیم طی برگزاری جلساتی با روسای بانک‌ها پرداخت وام‌های کم بهره برای حمایت از کسبه را به سرانجام برسانند.

وی در پایان با اشاره به اینکه بسیاری از کسبه در آستانه ورشکستگی کامل قرار دارند خواستار پرداخت تسهیلات ویژه به کسبه برای رهایی از بحران شد.

علی زرد دیگرعضو هیأت امنای تاناکورای مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه از مشخص نشدن وعده بخشش طلب 100 میلیون تومان سیستم اطفای حریق به کسبه تاناکورا خبر داد و گفت: علی رغم قول مساعدت مسوولان و برخی اعضای شورا تاکنون مشخص نشده است.

وی افزود: بیشتر کسبه به حمایت جدی مسوولان و بانک ها نیاز دارند و اگرحمایتی صورت نگیرد بسیاری از کسبه کاملا ورشکسته خواهند شد.

زرد در پایان خواستار استقرار اکیپ‌های بهداشتی برای کنترل ورودی‌های این مجتمع بعد از بازگشایی شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سالارشیخه پور ۱۳۹۹/۱/۲۱
من یکی از مغازه دارای تاناکورا هستم و ورشکستی ما کاملا حتمی ست اگه بما کمک نشه حداقل وام با بهره کم میتونه مارو نجات بده ما اولین مغازه دارایی بودیم که بخاطر شهر وهمشهریانمون کل مغازه هارو بستیم و این درست نیس که مافراموش بشیم و حدود نزدیک به 1000مغازه دار ورشکست بشیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد