تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين ساعت ۲۱:۱۲ بازدید: 7197      نظرات: 3      کد مطلب: 14478
آخرین آمار و وضعیت کرونا در مهاباد

ابتلای 4 عضو یک خانواده در مهاباد به کرونا نتیجه ممانعت بیمار از بستری شدن


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 64  مورد خبر داد.

جواد آقا زاده اظهار کرد: با مشخص شدن نتیجه آزمایش 3 نفر از افراد بستری شده در بخش ایزوله بیمارستان مهاباد، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تاکنون به مورد 64 رسیده است.

به گزارش هاژه، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مهاباد 147 نفر با دارا بودن علایم کرونا به بیمارستان مهاباد مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 64 نفر مبتلا به ویروس کرونا بوده اند.

در این مدت 5 نفر در مهاباد فوت کرده اند که 3 نفر از آنها مبتلا به ویروس کرونا و 2 نفر مشکوک به ابتلا بوده‌اند که مراسم خاکسپاری تمامی این افراد با رعایت دستورالعمل‌های کرونایی صورت گرفته است.

میانگین سنی افراد مبتلا شده به ویروس کرونا 51 سال و نسبت جنسی در بین افراد مبتلا شده در شهرستان مهاباد برابر بوده و نیمی از افراد آقا و باقی مانده خانم بوده‌اند.

درحال حاضر 32 نفر در بخش ایزوله بیمارستان مهاباد بستری هستند که از این تعداد 23 نفر مبتلا به ویروس کرونا و 9 نفر مشکوک به ابتلا هستند.

تاکنون نزدیک به 40 نفر از مبتلایان با طی کردن روند بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

دکتر امیر بهزاد رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد در جلسه ستاد مقابله با کرونا دلیل افزایش تعداد مبتلایان را اجتماع‌های ایجاد شده و عدم ملاحظات در روز چهارشنبه سوری و لحظه تحویل سال نو اعلام کرد و گفت: اگرچه نموداری خطی متبلایان به کرونا در مهاباد از میانگین کشوری و استانی تبعیت می‌کند اما عدم توجه به دستورالعمل‌ها در روزهای ذکر شده موجب افزایش یکباره تعداد مبتلایان در این شهرستان شد.

وی افزود: حساسیت دهیاران و روستاییان در مقابله با کرونا موجب شد تنها 7 نفر از روستاییان به ویروس کرونا مبتلا شوند و مابقی مبتلایان در شهر زندگی کرده‌اند.

به گزارش هاژه، در روزهای گذشته بیمار مشکوک به کرونا که قبل از نمونه گیری از بستری در بیمارستان مهاباد امتناع کرده و بعدا با حکم دادستانی به بیمارستان منتقل شد موجب ابتلای 4 عضو دیگر این خانواده به کرونا شد.

درحالیکه تنها راه درمان ویروس کرونا بستری شدن در بیمارستان است، از ابتدای شیوع کرونا در مهاباد 2 فرد از بستری شدن در بخش ایزوله بدلیل ناآگاهی خودداری کرده و موجب ابتلای افراد دیگری به کرونا شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است منشأء آلوده شدن نیمی از افراد به ویروس کرونا خانوادگی است.

 

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اسعد ۱۳۹۹/۱/۱۸
سلام قراربود دولت کمک کندمن یک ماه بازور تونستم نان خالی بخرم ۵۰۰هزاراجاره خانه میدم شغلم ازادشرمنده زن و بچه ام چرا هرچه بدبختی است مال مافقراست چکار کنیم بیست ساله مستاجرم چشمم دنبال بسته معیشتی بود که آنهم بماندادند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کامران ۱۳۹۹/۱/۱۸
باعرض سلام خسته نباشید خدمت شما بزرگ واران .اگه افرادی که به ویرس کرونا گرفتار شده اند به مردم معرفی کنید بهتر نیست خیلی ازمردم هنوز بی تفاوت ول میگردن تو خیابان های شهر باتشکر وخسته نباشی فرواران..
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱/۱۷
عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد