تاريخ: ۱۳۹۹ جمعه ۸ فروردين ساعت ۱۵:۴۹ بازدید: 933      نظرات: 2      کد مطلب: 14433
همت خیرین شهرستان استاندار را به مهاباد کشاند

بیمارستان موقت مهاباد ضمن بهره‌برداری به ستاد کرونا تحویل داده شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،گام بلند خیرین شهرستان با احداث و تجهیز بیمارستان موقت کرونای مهاباد در مدت کمتر از 10 روز استاندار آذربایجان غربی را به مهاباد کشاند تا ضمن تقدیر از خیرین از نزدیک اقدامات صورت گرفته در شهرستان مهاباد را بازدید کند.

بدنبال شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد، خیرین شهرستان وارد عمل شدند و در حرکتی ارزشمند، اقدام به احداث و تجهیز بیمارستان موقت مهاباد کردند که این امر موجب شد استاندار آذربایجان غربی نه برای افتتاح بلکه برای تقدیر از عملکرد خیرین و بازدید از اقدامات صورت گرفته به مهاباد سفر کند.

این بیمارستان ۷۲ تختخوابی با همت و تلاش خیّران و هزینه نزدیک به 800 میلیون تومان در محل سالن ۲ هزار نفری مهاباد راه‌اندازی شده‌است و با تکمیل تجهیزات، هزینه‌های احداث آن به بیش از 1 میلیارد تومان خواهد رسید.

روز گذشته این بیمارستان طی یک صورت جلسه به ستاد کرونای شهرستان مهاباد تحویل داده شد و امروز به بهره‌برداری رسید. 

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در مراسم بازدید از این بیمارستان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی بسیاری از کشورها را با مشکلات جدی کمبود تجهیزات و اقلام پزشکی روبرو کرد و کشور ایران نیز با  قرار گرفتن در شرایط حساسی دچار بحران شد.

وی افزود: در روزهای اول زیرساخت‌های کشور برای مقابله با این ویرس آماده نبود و با مشکلات بهداشتی غذایی روبرو بودیم و بر همین اساس اقدامات پیشگیرانه سخت شامل قرنطینه عملی و اجرایی نشد اما از امروز اقدامات خوبی ازجمله اعمال محدودیت و شدید در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

شهریاری در ادامه ضمن تقدیر از نقش خیرین شهرستان مهاباد برای تجهیز بیمارستان موقت و تهیه ملزومات ویژه مقابله با کرونا برای حوزه درمان اظهار کرد: خیران شهرستان مهاباد حس نوع دوستی را به نمایش گذاشتند و احساس مسوولیت آنها در قبال شهر و شهروندان ستودنی است.

نماینده مردم شهرستان مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حضور مسوولان استان از هیات امنای بیمارستان موقت شهرستان مهاباد برای احداث و تجهیز این بیمارستان تقدیر کرد.

جلال محمودزاده اظهار کرد: خیرین شهرستان مهاباد هر وقت نیاز به مشارکت و ورود آنها بوده، با دست پر و بسیار خالصانه به میدان آمده‌اند.

جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در مهاباد خواستار همراهی بیشتر شهروندان برای قطع زنجیره این ویروس شد.

وی افزود: درحال حاضر 2 هزا و 500 تخت بیمارستانی در این استان خالی است اما بدین معنا نیست که با بحران روبرو نیستیم.

آقازاده با بیان اینکه مهمترین مشکل استان آذربایجان غربی برای مقابله با کرونا عدم همراهی مردم است تصریح کرد: درحال حاضر از نظر برخورداری از تجهیزات غیر از ماسک که مشکلی جهانی است در وضعیت نسبتا مطلوبی قرار داریم اما آینده را نمی‌توان پیش بینی کرد.

دکتر صابر موسی‌زاده سخنگوی هیات امنای بیمارستان موقت مهاباد نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم مهاباد در بسیاری از بحران‌ها بر امور تسلط یافته‌اند اظهار کرد: بحران امروز نقطه عطفی است که ضعف‌ها را در حوزه زیرساخت‌های درمانی نمایان کرده است.

وی افزود: در 40 سال گذشته پیشرفت آنچنانی در شهر مهاباد با قدمتی 400 ساله در حوزه زیرساخت‌های پزشکی صورت نگرفته و امیدواریم که این نقطه عطف سرآغازی برای کاهش ضعف‌ها باشد.

موسی‌زاده با تأکید بر مشارکت جدی خیرین در صورت پیش قدم شدن مسوولان برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان تصریح کرد: مردم و خیرین شهرستان مهاباد همواره ثابت کرده‌اند که در کنار مسوولان هستند و در توسعه زیرساخت‌ها و پیشرفت، همگام هستند.

سخنگوی هیات امنای بیمارستان موقت در حاشیه این مراسم درگفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با خرید دستگاه تنفس مصنوعی برای این بیمارستان، نزدیک به 15 میلیون تومان برای هر تخت هزینه شده و تمامی تجهیزات کاملا نو و از شرکت‌های معتبر خریداری شده است.

وی افزود: فعلا تصمیم مشخصی برای بیمارستان موقت در بعد از بحران کرونا از سوی خیرین و هیات امنا گرفته نشده اما چند سناریو برای آن پیش بینی شده است.

موسی زاده تصریح کرد: احداث ساختمان و انبار ویژه برای تجهیزات برای استفاده درمواقع بحرانی به عنوان ذخایر و منابع استراتژیک، احداث مرکز درمانی محدود همانند بیمارستان امید ارومیه در شهرستان و اداره آن توسط خیرین از جمله سناریو‌های احتمالی هستند که مطرح شده است.

استاندار آذربایجان غربی که در سفر یک‌روزه خود به مهاباد علاوه بر بازدید و افتتاح بیمارستان موقت، از نقاهتگاه بیماران کرونایی شهرستان، محل تهیه مواد ضدعفونی انجمن بهمن یکی از خیّران شهرستان که به صورت رایگان اقدام به تهیه مواد ضدعفونی و توزیع آن در بین مردم می‌کند نیز بازدید کرد.
 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۹/۱/۹
ه الان


هزاران‌درود‌وتشکر‌وقدر‌دانی‌از‌خیرین‌عزیز
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سعید باستانی ۱۳۹۹/۱/۸
با عرض سلام و خسته نباشید به کلیه عزیزانی که در این راه قدم برداشته اند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد