تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ فروردين ساعت ۲۱:۱۵ بازدید: 918      نظرات: 1      کد مطلب: 14431

کسبه تاناکورای مهاباد کمپین حمایت از مستأجرین بی بضاعت را تشکیل دادند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عضو شورا و هیات امنای تاناکورای مهاباد از تشکیل کمپین حمایت از مستأجرین بی بضاعت مجتمع تاناکورا خبر داد.
هیوا کریمی عضو شورای تاناکورای مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه با بیان اینکه نزدیک به 300 مغازه‌‌دار این مجتمع مستأجر هستند اظهار کرد: این کمپین برای 25 الی 30 مغازه‌دار مستأجر مجتمع تاناکورا تشکیل شده است.
وی افزود: درحال حاضر نزدیک به 40 درصد مالکان این مجتمع از اجاره‌های دریافتی خود گذشت کرده‌اند و لیستی از مابقی تهیه شده و قرار است فرمانداری شهرستان نیز به این موضوع ورود کند تا سایر مالکان مستأجرین را از پرداخت اجاره معاف نمایند.
کریمی تصریح کرد: درمدت 2 روز که این کمپین تشکیل شده نزدیک به 5 میلیون تومان از سوی بازاریان اهدا شده و جمع‌آوری کمک‌ها تا 1 هفته دیگر ادامه خواهد داشت.
کریمی با اشاره به پیشرفت 90 درصدی سیستم اطفای حریق این مجتمع اظهار کرد: مکانیابی منبع ذخیره سیستم اطفای حریق نیز صورت گرفته ولی بدلیل شیوع ویروس کرونا اتمام این پروژه به تأخیر افتاد.
وی اضافه کرد: کسبه تاناکورا مبلغ 100 میلیون تومان به شهرداری مهاباد برای اجرای سیستم اطفای حریق بدهکار هستند که با توجه به وضعیت پیش آمده و رکود شدید مالی مجتمع از شورای شهر و شهرداری تقاضا کرده‌ایم که کسبه را از پرداخت این مبلغ معاف کنند.
عضو شورای تاناکورای مهاباد در ادامه با اشاره به اینکه سیستم بانکی با تعیین مدت 3 ماهه برای پاس کردن چک‌های بانکی موافقت کرده از سایر بازاریان شهرستان و استان خواست با مغازه‌داران تاناکورا جهت دادن مهلت برای وصول همکاری نمایند.
هیوا کریمی در پایان ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری و شورای شهر از نیورهای خدماتی شهرداری که تمامی مجتمع را پاکسازی نمودن تقدیر و تشکر کرد.
ابراهیم کریمی سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: سیستم اطفای حریق تاناکورای مهاباد یک پروژه اشتراکی با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان است  که توافق شده بود بخشی از هزینه‌های ساخت آن از محل بودجه شهرستان و بخش دیگری از آن توسط کسبه و مابقی توسط شهرداری تأمین گردد.
وی افزود: درحال حاضر کسبه این مجتمع با مشکل شدید رکود و تعطیلی روبرو هستند و شهرداری و شورای شهر نیز حسن نیت آنها برای مقابله با ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی مجتمع از هفته‌های قبل را درنظر گرفته و نظر مساعدی نسبت به حمایت و کمک کسبه دارند، لذا این پیشنهاد با ملاحظات ویژه با سایر اعضای شورا مطرح می‌گردد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

تورن ۱۳۹۹/۱/۱۵
خیلی خوبه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد