تاريخ: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ فروردين ساعت ۱۰:۵۸ بازدید: 2914      نظرات: 0      کد مطلب: 14429

میزان مراجعات به بیمارستان مهاباد صعودی است


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، متخصص بیماریهای عفونی در مهاباد از روند صعودی بودن میزان مراجعات به بیمارستان مهاباد خبر داد.
دکتر سمیه دلشاد که برای پاسخگویی به برخی سوالات در خصوص بیماری کرونا در ستاد مقابله با کرونا در مهاباد حضور یافته بود اظهار کرد: علی‌رغم تلاش‌ها و توصیه‌های مکرر باز هم شاهد عدم رعایت دستورالعمل‌های مخصوص به کرونا از سوی شهروندان هستیم.
وی افزود: در صورت افزایش مراجعات امکان بستری تمامی افراد در بیمارستان تا پایان دوره نقاهت وجود ندارد، لذا قبل از رسیدن به این وضعیت می‌توان با رعایت نکات بهداشتی مانع از بروز این مشکلات شد.
دلشاد با بیان اینکه از روی وضعیت ظاهری نمی‌توان کرونا را تشخیص داد تصریح کرد: این ذهنیت باید وجود داشته باشد که برابر پروتکل بهداشتی کشور تمام افراد مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری نمی‌شوند و تنها در صورت بروز علایم و مشکلات بستری خواهند شد.
وی اضافه کرد: نتیجه نمونه‌گیری‌ و آزمایشات کرونا تماما 100 درصد نیست و به بهترین زمان و بهترین مکان نمونه برداشت شده بستگی دارد، مواردی هم مشاهده شده که بیمار علایم مثبت کرونا را دارد ولی نتیجه آزمایش آن منفی است.
این متخصص بیماری‌های عفونی در ادامه با بیان اینکه پایین بودن میزان بستری‌ها نشان دهنده موثر بودن اقدامات این شهرستان است اظهار کرد: این احتمال که هر بیمار مثبت 4 نفر از اطرافیان را به این ویروس آلوده کند درست است اما 80 درصد افرادی که به این ویروس آلوده می‌شوند علایمی ندارند و بعد از طی شدن دوره بدون اینکه بیمار متوجه شود ویروس از بدن خارج می‌گردد.
دکتر دلشاد با بیان اینکه مطابق پروتکل‌های کشوری مکانی به عنوان نقاهتگاه مگر در موارد بسیار ضروری معرفی نشده افزود: بیماران مثبتی که از بیمارستان مرخص می‌شوند باید در منزل نیز تحت مراقبت باشند و از اتاق جداگانه و حتی سرویس بهداشتی جداگانه استفاده نمایند.
در ادامه صلاح کوردستانی نماینده فرمانداری مهاباد در ستاد مقابله با کرونا در مهاباد ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته اظهار کرد: اعلام ممنوعیت خروج و ورود به شهرها یکی از بهترین اقداماتی است که اتخاذ شده و از اقدامات و تلاش‌های شهرستان مهاباد در راستای مقابله با کرونا حفاظت می‌کند.
وی با بیان اینکه این تصمیم مهر تایید بر اقدامات پیشگیرانه شهرستان مهاباد است افزود: پیشتر نیز اعمال محدودیت در مبادی ورودی شهرستان مهاباد صورت گرفته اما این دستور قدرت اجرایی اعمال محدودیت‌ها را تا حد بسیار مطلوبی افزایش خواهد داد.
کوردستانی در پایان از اعضای ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد خواست پیشنهادات و ملاحظات خود را برای اجرای طرح ممنوعیت ورود و خروج به شهرها به ستاد کرونا اعلام نمایند تا برای آنها تصمیم گیری شود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد