تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۲ فروردين ساعت ۱۶:۳۰ بازدید: 1225      نظرات: 0      کد مطلب: 14411

بیش از 2 هزار بازدید و کشف و ضبط 8 هزار کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از انجام بیش از 2 هزار بازرسی و کشف بیش از 8 هزار کیلو فرآورده غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.
دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور بررسی ونظارت بر کیفیت محصولات گوشتی در شهرستان مهاباد در سال 98 تعداد 2 هزار و 336 نوبت بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل قصابی‌ها، ماهی فروشی‌ها، مرغ فروشی‌ها، کبابی، رستوران، هتل، جگرکی، غذاخوری و کشتارگاه‌های دام و طیورصورت گرفت.
وی افزود:در این مدت 8 هزار و 76 کیلوگرم انواع فرآورده‌های خامی شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی، انواع آلایش‎‌های دامی و مرغی کشف و ضبط گردید که توسط کارشناسان بصورت بهداشتی معدوم شدند.
آغاز تصریح کرد: در سال گذشته 93 پرنده قضایی و تعزیراتی برای متخلفان تشکیل گردید و 15 مرکز عرضه فرآورده‌های گوشتی ازجمله مراکز عرضه مرغ زنده که بدون مجوز بودند پلمب و پرونده تحویل مقامات قضایی داده شد.
وی اضافه کرد: 9 مرکز قطعه بندی غیر مجاز گوشت مرغ نیز در این مدت جمع آوری گردید.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از ممنوعیت ذبح دام سبک و سنگین در این شهرستان با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: طبق دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام به هر بهانه ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد.
وی از ادامه کنترل و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز فرآورده‌های خام دامی در شهرستان مهاباد در ایام نوروز خبر داد و از شهروندان خواست با توجه به شیوع ویروس کرونا، ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود، شهروندان با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.
عباس آغاز در ادامه اظهار کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان باشد.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.
عکس تزئینی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد