تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۸:۴۶ بازدید: 566      نظرات: 0      کد مطلب: 14399

حفاظت شبانه‌روزی از منابع طبیعی مهاباد در آستانه بهار


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: در آستانه تعطیلات سال نو و فصل بهار، حفاظت از منابع طبیعی این شهرستان برای پایش مراتع و عرصه‌های ملی به صورت شبانه‌روزی صورت می‌گیرد.
مجید پاتو روز چهارشنبه داشت: امسال برای نخستین بار کشیک نوروزی ماموران یگان حفاظت این اداره در ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: تیم‌های یگان حفاظت این اداره با استفاده از یک دستگاه خودرو، مراتع و اراضی ملی را در ۲ بخش مرکزی و خلیفان مورد پایش قرار می‌دهند و در صورت هرگونه تجاوز به حریم این عرصه‌ها وارد عمل می‌شوند.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تجاوز به حریم مراتع و عرصه‌های ملی با تماس به شماره گویای ۱۵۰۴ به ماموران یگان حفاظت این اداره اطلاع دهند تا در اولین فرصت اقدام قانونی صورت گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت اقشار مختلف مردم، همکاری همیاران طبیعت، سازمان‌های مردم‌ نهاد و دوستداران طبیعت برای حفاظت از منابع طبیعی گام‌های موثری برداشته شود.
پاتو با اشاره به اینکه آموزش و ترویج به عنوان ۲ رکن اساسی حفظ منابع طبیعی است، بیان کرد:  امسال چندین دوره آموزشی در قالب دوره‌های قوانین و مقررات منابع طبیعی، حفاظت و حمایت و ترویج و مشارکت‌های مردمی برای بیش از یک‌هزار بهره‌بردار برگزار شده است.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد افزود: امسال ۲ هکتار از معادن و عرصه‌های اطراف این مراکز معدنی که استخراج از آنها به پایان رسیده، توسط این اداره احیا و تبدیل به فضای سبز شده است.
وی اظهار داشت: برای تبدیل این محوطه‌ها به فضای سبز از بذر گیاهان و کاشت درختچه هایی مانند گز و فستوکا استفاده شده‌است.
منبع: ایرنا 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد