تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۷:۵۹ بازدید: 2674      نظرات: 0      کد مطلب: 14395

معاف کردن مستأجرین از پرداخت اجاره توسط خیر مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بدنبال تعطیلی بازار مهاباد بسیاری از خیرین شهرستان اقدام به بخشش اجاره مستأجرین کرده‌اند اما نمی‌خواهند رسانه‌ای شود.

مهندس مصطفی فتاحی مدیر عامل شرکت مهاباد سرو و بنیاد حضرت مولانا یکی از خیرین شهرستان مهاباد است که مستأجران املاک و مستغلات خود را از پرداخت اجاره معاف کرده و هاژه، با هدف فرهنگ سازی برای بخشش اجاره مستأجرین گفتگوی کوتاهی را با وی انجام داده است.

 

مهندس فتاحی در خصوص دلایل این تصمیم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: درحال حاضر تمام شهرهای کشور درگیر بحران کرونا هستند اما پیش قدمی بازاریان مهاباد در تعطیلی بازار باعث شد این شهرستان تا حد زیادی از ویروس کرونا در امان بماند.

وی افزود: خوشبختانه در شهرستان مهاباد هماهنگی خوبی برای مقابله با این بیماری صورت گرفته و بازار، تاناکور و تمامی مجتمع‌های تجاری تعطیل شده‌اند اما اینکار اگرچه نیک بوده اما بسیاری از بازاریان را با مشکل تأمین معیشت روبرو کرده است.

فتاحی تصریح کرد: برای حمایت از بازاریان شهرستان تصمیم بر بخشش اجاره اسفندماه تا 15 فروردین مستأجرین گرفتم و در صورت ادامه دار بودن تعطیلی بازار، مستأجرین را از پرداخت کرایه‌های املاک معاف خواهم کرد.

وی اضافه کرد: درآمد برخی افراد ازگرفتن کرایه مغازه و منزل تأمین می‌شود و امیدواریم آنها نیز در این امر مساعدت کافی را داشته باشند.

مصطفی فتاحی در پایان از تمامی خیرین و شهروندان برای معافیت بازاریان و مستأجرین از پرداخت اجاره دعوت به عمل آورد.

به گزارش هاژه، این اقدام خودجوش مردمی خیرین علاوه بر حفظ ارزش‌های اخلاقی جامعه می‌تواند زمینه همبستگی و اتحاد بین شهروندان برای مقابله همه گیر با ویروس کرونا را فراهم نماید.

مصطفی فتاحی همچون بسیاری از خیرین شهرستان تاکنون 40 میلیون تومان به بیمارستان موقت در مرحله اول اهدا نموده و تعداد ۵۲۰۰ عددماسک و ۴۰۰۰عدد دستکش جراحی در مرحله اول برای کادر درمانی کرونا در بیمارستان موقت و بیمارستان مهاباد، رفتگران محترم شهرداری و موسسه های خیریه و سرپرست بی خانمان تهیه نموده است.

تهیه تعداد ۵۵۰ پک کامل لباس و روپوش برای کادر درمانی  کرونا، ارسال کانکس برای اقامت نیروهای محترم خدمات و‌هلال احمر در سه راهی دارلک، عدم دریافت اجاره در راستای حمایت از تعطیلی مراکز تجاری و خدماتی و تهیه تعداد ۶۰ بسته حمایتی ارزاق ۲۵۰ هزار تومانی برای ۶۰ خانواده بی بضاعت قبل از عید سال نو از دیگر اقدامات این خیر مهابادی است.

به گزارش هاژه، تاسیس و تجهیز بیمارستان موقت کرونا با همت خیران با هزینه 800 الی 900 میلیون تومان در چند روز و تهیه ملزومات کادر درمانی از سوی خیرین شهرستان از دیگر اقدامات فوری آنها برای مقابله با کرونا است که مورد تقدیر استاندار آذربایجان غربی نیز قرار گرفته است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد