تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ اسفند ساعت ۲۲:۲ بازدید: 772      نظرات: 0      کد مطلب: 14391
راه‌اندازی سامانه پاسخگویی و مشاوره در خصوص کرونا

شماره 4030 با شهروندان مهابادی تماس می گیرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، از راه اندازی خدمات روانشناختی در سامانه تلفنی ۴۰۳۰ خبر داد.
در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی کووید ۱۹ و شناسایی افراد مشکوک به بیماری طرح غربالگری سراسری خانوارهادر مهاباد همزمان با سراسر کشور شروع شده است.
در این راستا مراقبین سلامت و بهورزان از طریق شماره تماس ۴۰۳۰ اقدام به تماس با سرپرست خانوارها می نمایند لذا شهروندان و سرپرستان خانوارها جهت شناسایی افراد مشکوک و یا هرگونه مشاوره و پرسشی لازم است با کارکنان شبکه بهداشت و درمان همکاری نمایند.
بهورزان طی تماس با شهروندان ابتدا وضعیت جسمی و سلامت اعضای خانواده را جویا می‌شوند و علایم و نشانه‌های ویروس کرونا را برای سپرستان خانوار توضیح می‌دهند.
بدلیل عدم ناآگاهی و برخی کلاهبرداری‌های اینترنتی بیشتر شهروندان از پاسخ گویی به این سامانه امتناع می‌کنند، درحالیکه برقراری این تماس تنها برای اطلاع از وضعیت سلامت اعضای خانواده‌ها و ارئه مشاوره است.
به گزارش هاژه، بیشتر کلاهبرداران از اطلاعات شخصی همچون کارت بانکی و رمز بانکی اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند ، لذا شهروندان می‌توانند ضمن ارائه وضعیت سلامتی اعضای خانواده به 4030 پرسش‌های خود را در خصوص ویروس کرونا مطرح و خدمات مشاوره‌ای دریافت نمایند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد