تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۱۴:۴۵ بازدید: 1275      نظرات: 0      کد مطلب: 14364

یک سال مشاوره رایگان برای مجاهدان سلامت و خانواده معزز شهیدان خدمت

دکتر ابراهیم قربانی- مدرس دانشگاه


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، دکتر ابراهیم قربانی  مدرس دانشگاه با انتشار متنی که نسخه‌ای از آن را برای هاژه ارسال کرده از ارائه مشاوره حقوقی رایگان به مجاهدان سلامت و خانواده معزز شهیدان خدمت خبر داد.


 
متن این حقوقدان به شرح زیر است:
 
تجربه و شواهد زیادی نشان داده که در برخی از ناگواری ها و سختی های شکل گرفته در جوامع بشری، عده ای بنا به داشتن دانش، تخصص، توانایی و مهم تر از همه اینها، تعهد، آستین همت را بالا زده و در مقابل چنین بلایایی تمام تلاش خویش را بکار برده تا آسیب کمی به هم نوعانش وارد شود. این مساله در عصر حاضر در حال اتفاق است و ویروس کرونا به شدت جامعه را مورد تهدید خویش قرار داده و سلامتی انسان ها را به مخاطره انداخته است.  فارغ از اینکه در این بین عده ای از خدا بی خبر، برای کسب منفعت مادی خویش، دست به انواع و اقسام کارهای غیرانسانی از قبیل احتکار و گرانفروشی ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش یکبار مصرف، مواد خوراکی و ... زنده اند، یا عده ای از   مواد ضدعفونی را تنها به افراد خاصی می‌فروشند و از فروش آن به همه مردم جلوگیری می‌کنند، یا عده ای دست فروش کالاهای بهداشتی مورد نیاز بسیاری را که برای مصون ماندن از بیماری است، در کنار خیابانها، آنهم به قیمت گزاف می فروشند، دلت از انسانها می گیرد، بغض گلویت را می فشارد و انسان بودن رنگ و بوی خویش را می بازد،  عده ای دیگر از جان، مال، آرامش، تفریح، خانواده خود و ... گذشته اند تا بقیه سلامت باشند. پزشکان و پرستاران دلیلی قوی بر این ادعا هستند. امروزه این عزیزان تقریباً با دست خالی و بدون سلاح مجهز و پاسخگو به مبارزه ویروس کرونا رفته اند و وجود خود را وقف مردم کرده اند. رفتار آنها یادآور انسان‌هایی است که در زمان‌هایی نه چندان دور از خود گذشتند، تا مردم این سرزمین، در صلح و آرامش روزگار بگذرانند. دلم خوش است وقتی بودن چنین اشخاصی را می بینم، غرق در شادی می شوم، چون ایمان می آورم در این زمان هم انسانیت و جوانمردی نمرده است، هنوز نفس می‌کشد و خواهان بسیاری دارد، هر چند این واژه در این دوران شاید بسیارغریب باشد، اما هنوز وجود دارد. امروز پزشکان و پرستاران دیارم سینه سپرکرده اند، خود را فدا می کنند تا ما نفس بکشیم و بهاری دیگر را تجربه کنیم. شما عزیزان مدافعان عرصه سلامت در زمره مجاهدان فی‌سبیل‌الله، صبورانه، فداکارانه و ایثارگرانه در مصاف با این بیماری، صحنه‌های شگفت‌انگیز و ماندگاری را خلق کرده‌اید که تاریخ بشریت از آن به عنوان یک حماسه ملی و ماندگار نام می برد. شما سربازان گمنام جنگ فعلی و مدافعان سلامت یکایک ما هستید، تنتان سلامت و وجودتان مستدام.

می دانم زحمات شما با هیچ چیز قابل جبران نیست، اما به عنوان یک شخص در جامعه، من نیز علم ناچیز خود را وقف شما و خانواده معززتان، کارگران محترم و زحمت کش شهرداری، عوامل هلال احمر و سایر نیروهای جهادگر در این عرصه  می نمایم و از این طریق ضمن تقدیر و تشکر و ارج نهادن تلاش تان، اعلام می نمایم، حاضرم برای یکسال مشاوره رایگان حقوقی به پاس زحمات، فداکاری شبانه روزی و جبران ناپذیرتان ارایه نمایم. هر چند امیدوارم هرگز دچار هیچ مشکلی، مخصوصاً مشکلات و معضلات حقوقی نشوید. 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد