تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ اسفند ساعت ۱۴:۱۴ بازدید: 1421      نظرات: 0      کد مطلب: 14336

کشف 2 تن آلایش مرغی غیرقابل مصرف درمهاباد


به گزارش پایگاه  خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف 2 تن آلایش مرغی غیرقابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با همکاری نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در پاسگاه برده‌رشان در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان یک محموله 2 تنی آلایش مرغی کشف و ضبط گردید.

وی افزود: این محموله که بخش عمده آن را جگر مرغ تشکیل داده بود با تشخیص کارشناسان شبکه دامپزشکی بدلیل دیفراست(انجماد زدایی) غیر قابل مصرف تشخیص داده شد.

آغاز تصریح کرد: این محموله پیش از تشکیل پرونده و معرفی متخلفان به مراجع قضایی با رعایت نکات بهداشتی معدوم سازی شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌ مرغ که در سطح شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان باشد.

وی از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

دکترآغاز از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و شهروندان از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد