تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ اسفند ساعت ۲۰:۵۳ بازدید: 7382      نظرات: 0      کد مطلب: 14333

دلایل ایجاد بیمارستان موقت مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  ‎دكتر صابر موسي زاده عضو هيات امناء مردمي تجهيز بيمارستان موقت در پیامی، مشخصات و دلایل ایجاد بیمارستان موقت کرونا در این شهر را تشریح کرد.
 
متن پیام بدین شرح است: 
 
خدمت شهروندان عزيز، خيرين بزرگوار و دلسوز از تمام اقشار جامعه، كارشناسان محترم، پزشكان خستگي ناپذير و فداكار و مسئولين زحمتكش عرض سلام و خيرمقدم دارم.
با توجه به سوالات و شائبه هايي كه از سر دلسوزي و احساس مسئوليت از جانب شهروندان  مطرح ميشود، ضمن قدرداني از مشاركت عزيزان در امور مربوط به شهر، مواردي را به عرض مي رسانم.
همچنانكه پزشكان و كارشناسان بهداشت و درمان و متخصصين مربوطه اذعان دارند و از طرق گوناگون اطلاع رساني شده است، رفتار و همه گيري ويروس به صورتي است كه در ٨٥ درصد مبتلايان بدون علامت يا با علامت خفيف بوده و  همين افراد كه ناقل ويروس هستند و بصورت كاذب احساس عدم ابتلا دارند منتشر كنندگان اصلي ويروس مي باشند و دليل اصلي توصيه هاي بهداشتي به كم كردن ارتباطات و در خانه ماندن همين نكته است.
انتشار ويروس بصورت تصاعدي است و با توجه به اينكه در شهرستان مهاباد موارد مثبت و مشكوك وجود دارد، نبايد احتمال مبتلا بودن تعداد بيشتري از آمار ثبت شده را در حال حاضر ناديده گرفت و از دورانديشي و اقدامات احتياطي لازم غافل ماند.
تجهيز بيمارستان موقت نيز در همين راستا صورت گرفته و براي زماني در نظر گرفته شده كه خداي نكرده ظرفيت فعلي بيمارستان پاسخگوي مراجعين نباشد. لازم به ذكر است كه موارد مثبت قطعي شده، در بيمارستان اصلي تحت مراقبت و درمان قرار خواهند گرفت و تنها در مواردي كه نياز به پايش و بررسي دارند، آنهم فقط در صورت تكميل ظرفيت بيمارستان فعلي، از ظرفيت مازاد ايجاد شده استفاده خواهد شد.
در تعيين محل بيمارستان بر اساس دستورالعملهاي فني وزارت بهداشت و نظرات كارشناسان مربوطه، دو فاكتور اساسي بايد مد نظر قرار گيرد: حداقل فاصله با بيمارستان اصلي و دسترسي آسان و در شاهراه قرار داشتن آن؛ كه محل مربوطه شرايط لازم را دارد. متاسفانه دانشكده پرستاري فاقد تأسيسات كامل بوده و راه اندازي احتمالي آن، زمان طلايي تجهيز را كه بايد حداقل ممكن باشد از ما خواهد گرفت و فاصله ي مكاني مناسبي جهت دسترسي به امكانات پيشرفته و حياتي بيمارستان ندارد.
لازم به ذكر است كه اقدامات احتياطي مشابهي در تمام شهرها انجام گرفته و ظرفيت ايجاد شده فقط براي شهروندان مهابادي است.
در مورد نگراني از انتشار ويروس هم اقدامات فني و بهداشتي لازم از جمله نصب سيستم تهويه ي مخصوص كه ضمن پاك كردن فضاي سالن، با مجهز بودن به فيلترهاي مخصوص HEPAو أشعه ي UV از زنده ماندن و انتشار ذرات ويروس جلوگيري خواهد نمود، تعبيه خواهدشد.
مجددا از حسن نظر و احساس مسئوليت شهروندان قدرداني نموده و با ديده ي منت پذيراي نظرات و پيشنهادات هستيم ‎ و اميدواريم با همكاري شهروندان فهيم و با رعايت دستورات بهداشتي و خودمراقبتي و ماندن در خانه هيچ تختي از بيمارستان موقت مورد استفاده قرارنگيرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد