تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۸:۳۰ بازدید: 1271      نظرات: 0      کد مطلب: 14321

فوت ۲ خانم مبتلا به ویروس کرونا در سقز / آمار فوت شدگان به 8 نفر رسید


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان سقز از فوت ۲ خانم ۸۰ ساله و ۸۱ ساله مبتلا به ویروس کرونا خبر داد و گفت: با فوت آنان تعداد کشته‌های ناشی از ابتلای به این ویروس در این شهرستان به هشت نفر افزایش یافت.
انور بهرامی روز سه شنبه اظهار داشت: ۲ خانم ۸۰ ساله و ۸۱ ساله که در بخش بیماران کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) بستری بودند، دقایقی قبل بر اثر بیماری کرونا فوت شدند و آمار فوتی ها در این شهرستان به هشت نفر افزایش یافت.
وی با بیان اینکه شب گذشته هم ۲ مورد دیگر بر اثر ویروس کرونا در سقز فوت شدند افزود: متاسفانه دیشب هم ۲ مرد ۷۰ ساله و ۸۰ ساله که در بخش مخصوص بیماران کرونای بودند فوت شدند.
بهرامی اضافه کرد: ۶۰ نفر هم مشکوک به کرونا در بخش مخصوص به بیماران کرونا در بیمارستان امام خمینی سقز بستری و تحت مراقبت های ویژه هستند و تعداد زیادی هم خوشبختانه بهبود یافتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱ نفر مبتلای قطعی به کرونا در بیمارستان های سقز بستری هستند، تاکید کرد: مشکل تخت و نیروی انسانی در بیمارستان های سقز نداریم و کادر پزشکی و پرستاران با تمام توان در حال خدمت رسانی به بیماران هستند.
وی تاکید کرد: شهروندان سقزی در خانه های خود بمانند تا با این شیوه بتوانیم از شیوع ویروس کرونا پیشگیری کنیم بنابراین خواهشمندم از تک تک مردم در منازل خود بمانند و از تجمع و تردد در خیابانهای سطح شهر خودداری کنند.
تعداد کل مراجعین به بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۳۷۰ نفر بوده که ۱۱۸ نفر از آنان در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه در استان بستری شده‌اند که شامل 64 نفر در سقز، 13 نفر در بانه ۱۳، 20 نفر در سنندج، 10 نفر در قره، هشت نفر در بیجار، 2 نفر در دیواندره،یک نفر در سروآباد و یک نفر در مریوان است.
 ۷۸ مورد از این افراد مبتلای قطعی به بیماری کرونا بوده که به تفکیک شهرستان‌ها سقز ۳۱، بانه ۱۷، سنندج ۱۲، کامیاران ۲، قروه ۷، مریوان ۲، دیواندره ۲، بیجار، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر هستند.
تا کنون 9 بیمار در کوردستان به علت ابتلا به ویروس کرونا 9 نفر جان خود را از دست داده اند که شامل هشت بیمار در سقز و یک بیمار در مریوان است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد