تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند ساعت ۲۱:۵ بازدید: 665      نظرات: 0      کد مطلب: 14310

کشاورزان سموم موردنیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی مهاباد به کشاورزان این شهرستان هشدار داد تا سموم شیمیایی مورد نیاز محصولات زراعی و باغی خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند.

جعفر ایمانیان در گفتگو با هاژه افزود: به دنبال شناسایی و کشف انبار بزرگ تهیه و توزیع انواع کود و سموم شیمیایی در یکی از روستاهای توابع مهاباد، لازم است به عرض کشاورزان منطقه برسانم که خطر وجود  سموم غیر مجاز و تقلبی در بازار، مورد توجه باغدران و کشاورزان منطقه قرار گیرد.

وی ادامه داد: سموم غیر مجاز و تقلبی کشف شده که توسط افراد سودجو در اختیار کشاورزان قرار می گرفت نه تنها کمکی در امر مبارزه با آفات و بیماریهای  محصولات کشاورزی نخواهد کرد بلکه اثرات سوئ و عکس داشته  و محصولات آنان را تهدید ، و از نظر مالی نیز خسارتهای فراوانی به این عزیزان خواهد زد.

ایمانیان اظهار داشت: کشاورزان در امر خرید سموم و کود(بویژه کودمایع) مورد نیاز خود توجه کافی به این موضوع داشته و فقط خریدهای خود را ازفروشندگی‌های مجاز مورد اعتماد و دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی انجام دهند تا گرفتار افراد سودجو و فرصت طلب نشوند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی مهاباد همچنین از مردم خواست هرگونه فعالیت در زمینه تهیه، تولید و توزیع نهاده‌های شیمیایی به صورت غیرمجاز را به جهاد کشاورزی و یا دستگاه‌های نظارتی و انتظامی گزارش نمایند.

 هفته گذشته انباری حاوی ۸۰ تن انواع سموم و کود شیمیایی کشاورزی غیرمجاز و تقلبی در یک گاوداری در مزارع یکی از روستاهای حوزه شهرستان مهاباد و برابر گزارشات مردمی و توسط کارشناسان محترم جهاد کشاورزی شناسایی و باهمراهی نیروهای محترم نظامی و انتطامی کشف شد.

در بازرسی از این محل علاوه برحدود۷۰- ۸۰ تن انواع سموم و کود شیمیایی، یک دستگاه پلمب درب قوطی سموم، قوطی‌های خالی با برچسب‌های متنوع وخارجی و یک تانکر هزار لیتری محلول سموم کشاورزی به ارزش تقریبی۶۰- ۷۰ میلیارد ریال کشف شد و با دستور تعزیرات حکومتی به انبار جمع آوری املاک تملیکی استان حمل گردید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد