تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۱:۲۴ بازدید: 13506      نظرات: 0      کد مطلب: 14305
وضعیت آذربایجان غربی نارجی شد

نتیجه تست آزمایش کرونای 12 نفر در مهاباد اعلام شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد گفت: نتیجه آزمایش 12 نفر از موارد مشکوک مبتلا به کرونا در مهاباد منفی اعلام شد.

دکتر امیر بهزاد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان و بستری شدن افراد مشکوک در بیمارستان مهاباد، 14 نمونه آزمایش به تهران ارسال و از این تعداد نتیجه 12 آزمایش اعلام شد که تمامی آنها منفی بوده است.

 

وی افزود: درحال حاضر 10 نفر در بیمارستان مهاباد در بخش ایزوله بستری هستند که وضعیت آنها نرمال است.

بهزاد تصریح کرد: درحال حاضر تعداد افراد مبتلا شده به ویروس کرونا در سطح استان آذربایجان غربی به 30 مورد افزایش پیدا کرده و وضعیت از حالت زرد به نارنجی درآمده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با تأکید بر اینکه هفته پیش رو بسیار سرنوشت ساز است از تمامی شهروندان خواست از حضور در اماکن عمومی و مکان‌های شلوغ پرهیز و بیشتر در خانه بمانند.

وی افزود: بهترین راه مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا در شهرستان ماندن در خانه و عدم مراجعه به بیرون است و شهروندان با این کار می توانند خود و خانواده‌شان را از شیوع این ویروس مصون نگه دارند.

دکتر بهزاد با بیان اینکه ضدعفونی اماکن شهری تا فروکش کردن این ویروس ادامه خواهد داشت تصریح کرد: تعطیلی داوطلبانه بازارچه‌ها و تاناکورا اقدام بسیار مناسبی برای پیشگیری از شیوع این ویروس است و ار شهروندان تقاضا می‌شود از هرگونه سفر و مهمانی و اجتماع در اماکن گردشگری شهرستان خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه تاکنون مورد مثبتی در این شهرستان به ثبت نرسیده اضافه کرد: در دوره پیک این ویروس قرار داریم و احتمال افزایش مبتلایان به ویروس زیاد است، لذا قرنطینه خانگی و اقدامات پیشگیرانه توسط شهروندان باید با جدیت بیشتری ادامه یابد.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد