تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۵:۳۲ بازدید: 2522      نظرات: 0      کد مطلب: 14296

20 هزار ماسک رایگان در مهاباد توزیع می شود/ پلمب یک واحد غیرمجاز تولید ضدعفونی کننده


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد از توزیع 20 هزار ماسک رایگان در این شهرستان خبر داد.

محمد جهین در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با همت داروسازان شهرستان مهاباد تعداد 20 هزار ماسک خریداری شده که بصورت رایگان در بین اقشار مختلف توزیع خواهد شد.

وی افزود: زمان و نحوه توزیع با درنظر گرفتن جلوگیری از اجتماع مردم در یک نقطه متعاقبا اعلام خواهد شد.

جهین تصریح کرد:2 واحد تولیدی شهرستان درحال تولید ماسک هستند و پیش بینی می‌کنیم مشکلی برای تأمین ماسک در شهرستان نخواهیم داشت.

در راستای هماهنگی‌های ستاد پیشگیری از کرونا 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان مجوز تولید محلول ضدعفونی کننده از طریق معاونت سازمان و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان صادر شده است.

وی افزود:محموله‌های مواد اولیه برای این 2 کارخانه تخلیه شده و از روز گذشته اقدام به تولید کرده‌اند که با هماهنگی شبکه بهداشت و ستاد مقابله با کرونا توزیع خواهد شد.

*پلمب یک واحد غیرمجاز تولید ضدعفونی در مهاباد*

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد از پلمب یکواحد غیرمجاز تولید مواد ضد عفونی کننده در این شهرستان خبر داد و گفت: مأموران این سازمان متوجه توزیع محلولی با نام ناشناخته شدند و که بعد از 2 روز بررسی محل تولید آن کشف گردید.

وی افزود: این واحد تولیدی جواز تأسیس دارد اما مربوط به تولید مواد ضد عفونی کننده نبوده، همچنین مواد اولیه ازجمله الکل را خارج از شبکه تهیه کرده بود.

جیهن تصریح کرد: نمونه‌های این محصول در سطح شهرستان جمع‌آوری شده و برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

 گزارش: سیاوش احمدی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد