تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۱ آذر ساعت ۲۱:۱۱ بازدید: 631      نظرات: 0      کد مطلب: 2418
با حضور مسئولین شهرستان مهاباد

چگونگی برگزاری انتخابات آتی شورای شهر تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز یکشنبه 21 آذرماه، جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد با حضور مدیر کل دفتر امور سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استان و مسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری مهاباد برگزار شد. 
"آقا محمدی" رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مهاباد گفت: ثمردهی و موفقیت انقلاب اسلامی در "رفع مشکلات مردم و اجتماع" بود و این اصل همواره مورد توجه مسئولین بوده است. 
فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز اظهار کرد: انتخابات پروسه‌ای دینی و اعتقادی است و حساسیت های انتخابات ریاست‌جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی(در برخی استانها) و شورای اسلامی شهر و روستا انکارناپذیرخواهد بود. 
کتانی افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اخیر مشارکت مردم بسیار ارزشمند و شکایات در آن حداقل بود و مهاباد از این لحاظ جایگاه ویژه‌ای را داشت.
 فرماندار مهاباد درباره سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن، خاطر نشان کرد که حدود پنجاه درصد مردم به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام کرده اند که میانگین مشارکت شهرستان مهاباد حدود 49 درصد بودە که در بین شهرهای پرجمعیت کل کشور رتبە اول و در سطح استان آذربایجان غربی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
 کتانی جمعیت کل شهرستان مهاباد را حدود دویست سی و پنج هزار نفر عنوان کرد.
مدیر کل دفتر امور سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استان آذربایجان غربی نیز گفت: در وحدت در مرحله اول باید گفتگو بین(مذاهب، ملتها، اقوام، گروهها)صورت گیرد و ابهامات برطرف و زمینه تفاهم بوجود آید و توجه به مشترکاتی مانند (خدا و پیامبر و سرزمین واحد) باید مدنظر قرار گیرد. 
مصطفوی افزود: می بایست با تشویق هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و تأکید بر مشترکات، زمینه کاهش اختلافات را بوجود آورد و این چیزی است که رهبری انقلاب نیز بدان تاکید نموده اند و همگی باید در این راستا تلاش و کوشش کنیم زیرا که وحدت سرمایه اجتماعی است که باید دوچندان شود چرا که در سایه این سرمایه‌ی اجتماعی است که اعتماد ملی بوجود می‌آید.
مدیر کل دفتر امور سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استان آذربایجان غربی ارتباط با امر انتخابات شوراها گفت: شوراها پل ارتباطی بین مردم و مسئولین را بر عهده دارند و باید در رساندن صدای مردم و ابلاغ کردن برنامه‌ها تلاش بیشتری کنند از طرف دیگر شورا تصمیم‌گیری جمعی است که از اشتباهات کمتری برخوردار است، البته مشکلات پیش آمده شوراها باید آسیب‌شناسی شوند.
وی ادامه داد: انتخابات دارای چهار اصل مشارکت حداکثری مردم، قانون‌مداری، بی‌طرفی مجریان انتخابات و امانتداری است که باید بدان توجه شود. 
مصطفوی تعداد شوراهای دوره آتی شهر مهاباد  را هفت نفر اعلام کرد و گفت: تعداد شوراها برای شهرهای تا پنجاە هزار، 5 نفر، پنجاە تا دویست هزار، 7 نفر، دویست تا پانصد هزار، 11 نفر، پانصد هزار تا یک میلیون، 13 نفر می‌باشد کە با این آمار تعداد شوراهای شهری استان آذربایجان غربی از 272 نفر بە 232 نفر کاهش پیدا خواهد کرد.
در پایان این جلسه مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره پست و بخشدار مرکزی مهاباد برگزار شد که ترنجی رئیس ادارە پست تودیع  و سیفی به ریاست اداره پست شهرستان مهاباد انتخاب شد همچنین پاکزاد به عنوان بخشدار مرکزی مهاباد انتخاب شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد