تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۲۳:۳۱ بازدید: 255      نظرات: 0      کد مطلب: 14208

شهر پاک خواسته‌ای است که دوست‌داران طبیعت از کاندیداهای شهرشان انتظار دارند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، انجمن سبز اندیشان جوان با انتشاز بیانیه‌ای اعلام کرد: شهر پاک خواسته‌ای است که دوست‌داران طبیعت از کاندیداهای شهرشان انتظار دارند.

متن بیانیه بدین شرح است:

محیط‌زیست موضوع جامعی است که همه مسائل مربوط به محیط شهری، حیوانات، گیاهان و رشد و ارتقاء آگاهی انسان‌ها برای داشتن محیط سالم و بهره‌وری از آن را در برمی‌گیرد که متاسفانه از طرف برخی مسئولین عموما مورد بی‌مهری واقع شده و به راحتی نادیده گرفته می‌شود. 
دیدِ محیط‌زیستی داشتن یعنی یک بازی برد-برد با طبیعت، همه در این رابطه، مدعی هستند اما کمتر جامه عمل پوشانده می‌شود. برای همین شاید پایبندی به اصل محافظت از محیط‌زیست بتواند معیار مهمی برای انتخاب فرد مناسب کرسیِ مجلس باشد. 
پس در انتخاب خود دقیق، حساس و منصف باشیم. 
کمترین خواسته‌ای که ما مردم دوستدار طبیعت از کاندیداهای محترم داریم به شرح زیر است: 
۱_ تبلیغات خود را همسو و هم‌راستا با محیط‌زیست انجام دهند، مثل حمایت و تبلیغ روی کیسه‌های پارچه‌ای برای خرید نان یا خریدهای روزانه. 

۲_ به هر بهایی تبلیغ نکنند و در نظر داشته باشند که با تبلیغات خود کمترین آسیب به محیط‌زیست وارد کنند، مثلا از پلاکاردهای پارچه‌ای استفاده کنند، بجای بنرهای غیرقابل بازیافت.

۳_ آسیب نرساندن به زیبایی‌های شهری، حواستان به زیباسازی‌هایی که شهرداری با هزینه انجام داده باشد، از جمله نگاره‌های زیبای تیرهای برق

۴_ پاکیزگی شهرمان را فراموش نکنید و کف خیابان‌ها را با تبلیغات نپوشانید، حواستان به پاکبان‌های زحمتکش باشد. و نیز یادتان باشد تصویر نماینده مردم نباید زیر پاها باشد.

۵_ قبل از هر تبلیغی بیندیشید که آیا این تبلیغ به محیط‌زیست شهر من آسیب می‌زند یا نه؟، من قرار است نماینده این مردم باشم برای حفاظت از این محیط شهری

۶_ در پایان مهلت قانونی تبلیغات، تبلیغات خو را از سطح شهر جمع‌آوری کنید و به زیبایی شهر اهتمام ورزید. 

#انجمن_سبزاندیشان_جوان_مهاباد


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد