تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۲۱:۴۶ بازدید: 1696      نظرات: 6      کد مطلب: 14206

چرا در این روزها طرح یک ساعت تاخیر در مدارس مهاباد اجرا نمی شود؟


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روابط عمومی آموزش و پروش شهرستان مهاباد در اطلاعیه‌ای علت عدم اجرای طرح تأخیر 1 ساعته در بازگشایی مدارس را تشیح کرد:
 
در این اطلاعیه آمده است: 
 
میدانیم که شهرستان مهاباد از لحاظ اقلیمی دارای زمستانهایی نسبتا سرد و یخبندان است و این شرایط در اوایل صبح و همزمان با شروع ساعت کاری مدارس مشکلاتی را برای ایاب و ذهاب دانش آموزان پدید می آورد. یکی از راه حلهای حفظ امنیت و رفاه این عزیزان شروع مدارس با تاخیر یک ساعت است که معمولا مورد درخواست اولیا نیز قرار میگیرد.
اما دلیل عدم اجرای این برنامه در مهاباد چیست؟
به دلایل مختلف از جمله توزیع نامتوازن مدارس در سطح شهر و تمایل اولیا به ثبت نام فرزندانشان در بعضی از مدارس باعث ازدیاد استفاده دانش آموزان از سرویس مدارس برای رفت و آمد شده است تا جاییکه فقط سازمان حمل و نقل شهردای روزانه بیش از 8000 دانش آموز را جابجا میکند.
 واضح است که این وسایط نقلیه مختص سرویس مدارس نبوده و بلافاصله بعد از انجام سرویس مدارس در مسیرهای دیگر برای جابجایی کارمندان و کارگران کارخانه ها و ادارات داخل و خارج شهر به کار گرفته میشوند.
 لذا مشخص میشود تاخیر در شروع مدرسه به معنای تاخیر در سرویس دهی آنان است و باعث همزمان شدن موعد سرویس مدرسه و سرویس بعدی اتوبوسها خواهد شد و عملا انجام خدمت غیرممکن می شود. ضمن اینکه به کلیه اولیای عزیز اطمینان میدهیم حفظ امنیت دانش آموزان اولویت اول آموزش و پرورش میباشد.
جا دارد از عموم همشهریان عزیز که وضعیت سرما و بارشهای  امسال باعث دردسرهایی برایشان در امر ایاب و ذهاب فرزندانشان شد عذرخواهی نموده و از حضورشان تقاضا کنیم در این زمینه در روزهای خاص ما را یاری و همراهی فرمایند.
روابط عمومی آموزش و پرورش مهابادارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سارا ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
من هم این نظر رادارم که درمهابادهم طرح یکساعت تاخیراجراشود
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ناشناس ۱۳۹۸/۱۱/۲۴