تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۲۲:۴۳ بازدید: 338      نظرات: 0      کد مطلب: 14204

افتتاح چند طرح تولیدی و خدماتی در بخش مرکزی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در نهمین روز از دهه مبارک فجر چند طرح تولیدی و خدماتی در بخش مرکزی مهاباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

سلیمان پاکزاد بخشدار بخش مرکزی مهاباد در آیین افتتاح پروژه‌های بخش مرکزی مهاباد اظهار کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های بخش کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، آموزش و پرورش و گازرسانی افتتاح شد.

وی افزود: طرح گازرسانی به 3 روستای تکانلوجه، حاج علی کند و درمان با اعتبار 21 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

پاکزاد تصریح کرد: با افتتاح این پروژه یک‌هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان در قالب 230 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

بخشدار بخش مرکزی در پایان اظهار کرد: هم اکنون 46 روستای مهاباد شامل 75 درصد جمعیت روستایی این شهرستان تحت پوشش نعمت گازطبیعی قرار دارند.

محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان اظهار کرد: کارگاه تولیدی صنایع پایین دست پتروشیمی شامل ظروف پلاستیکی یکبار مصرف با 15 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشغالزایی برای 54 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.

وی افزود:  کارخانه تولید انواع تابلو برق صنعتی نیز  با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان  برای 10 نفر  اشتغال‌زایی می کند و با توسعه و تکمیل ظرفیت آن برای 30  نفر دیگر نیز فرصت اشغالزایی مستقیم فراهم خواهد شد.

*افتتاح 3 طرح کشاورزی در بخش مرکزی مهاباد*

جعفر ایمانیان مدیر جهاد کشاورزی مهاباد در آیین افتتاح سه طرح کشاورزی در بخش مرکزی شهرستان مهاباد اظهار کرد: این طرح ها شامل افتتاح سردخانه، کارگاه بسته‌بندی علوفه و گلخانه صیفی جات با مجموع 16 میلیارد تومان است که برای 20 نفر ایجاد شغل خواهد کرد.

وی افزود: طرح سردخانه سه هزارتنی با سرمایه گذاری 10 میلیارد تومان که 5 میلیارد تومان آن از طریق تسهیلات بانکی و مابقی آورده شخصی بوده و برای 10 نفر اشتغال زایی مستقیم فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه مجموع سردخانه‌های مهاباد به 26 سردخانه و ظرفیت 128 هزار تن رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: کارگاه بسته‌بندی علوفه با 3 میلیارد تومان سرمایه گذاری در روستای حاجی خوش و طرح گلخانه‌ای صیفی جات با 3 میلیارد تومان هزینه و ظرفیت هفت هزار مترمربع واقع در شهرک گلخانه‌ای به بهره برداری رسید که برای هرکدام پنج نفر مشغول به کار شده است.

*افتتاح مدرسه شش کلاسه ابتدایی گابازله*

کامبیز شاوله مدیر آموزش و پرورش مهاباد در آیین افتتاح دبستان شش کلاسه روستای گابازله اظهار کرد: 1 میلیارد و 100 میلیون تومان برای احداث این مدرسه هزینه شده که با مشارکت خیر مهابادی «حاجیه لاله‌زار اقرعی» تامین شده است.

وی افزود: با افتتاح این مدرسه 160 دانش آموز دختر و پسر ابتدایی از آن بهره مند خواهند شد.

به گزارش هاژه، امسال در دهه مبارک فجر در بخش مرکزی این شهرستان 33 پروژه با سرمایه‌گذاری 36 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و در سطح شهرستان مهاباد در مجموع  61 طرح در زمینه‌های مختلف عمرانی و خدماتی با 61 میلیارد تومان در شهرستان مهاباد افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

گزارش: امیر قادری 
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد