تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۲۲:۱۴ بازدید: 320      نظرات: 1      کد مطلب: 14192

برگزاری محفل انس با قرآن کریم و تقدیر از فعالان قرآنی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، در ششمین روز از دهه مبارک فجر محفل انس با قرآن کریم و تقدیر از فعالان قرآنی منطقه زمین‌های شهرداری شهر مهاباد به همت کانون فرهنگی مساجد این شهرستان برگزار گردید.

ماموستا جمال سواره در این مراسم که با حضور قرآن آموزان کانون های فرهنگی مساجد خلفای راشدین، امام شافعی۲ و خواهران مسجد حضرت عایشه(ض) برگزار شد اظهار کرد: پاداش نیک ناشی از استماع و خواندن قرآن به صورت دسته جمعی بسیار مجزا و ویژه است و از برگزارکنندگان این مجلس قرآنی در این مسجد، تقدیر کرد.

دکتر شهباز محسنی، استاد دانشگاه های سنندج و مهاباد طی سخنانی، انس و الفت با کلام وحی را ناشی از اعجاز کلامی و معنوی و محتوایی بسیار خاص این کتاب دانست و با اشاره به تحقق بسیاری از پیش بینی های قرآن کریم، این کتاب را یکی از علوم معجزه آسا دانسته که با وجود نزول آن در ۱۴۵۰ سال قبل، انواعی از وقایع و تحولات علمی کنونی را مورد اشاره قرار داده است.

در این مراسم ارجمندی، رئیس دفتر کانون مساجد شهرستان مهاباد، ضمن تقدیر از مدیران و مربیان ۳ کانون فرهنگی مسجد در منطقه زمین های شهرداری، وظیفه مجموعه کانون های مساجد را توسعه و گسترش فعالیت های فرهنگی و قرآنی دانست که در این چند سال فعالیت، با وجود تحمل انواع سختی ها و فشارهای مالی و غیرمالی، توانسته ایم آمار و میزان فعالیت های و مراسمات فرهنگی و مسجدی را نسبت به ۵ سال گذشته به میزان ۵ برابر گسترش دهیم که هر سنجش گری می تواند با نگاهی گذرا به سایت ها و جستجوی فعالیت ها،  این تفاوت ها را دریابد.

دبیر کمیته قرآن و مساجد و سخنگوی ستاد دهه مبارک فجر، با تقدیر ویژه از رئیس اداره اوقاف و امور خیریه برای همیاری مالی برنامه های مسجدی، دغدغه مندی رئیس و اعتماد آن اداره به کار فرابخشی را دلیل واقعی گسترش این فعالیت ها و همکاری دانست.

ارجمندی افزود: در ماه ربیع الاول، تعداد ۱۸ برنامه مولودی خوانی با اجرای مستقیم کانون های مساجد اجرا شده است و در دهه مبارک فجر نیز، تعداد ۵ برنامه قرآنی با همکاری اعضای کمیته قرآنی ستاد دهه مبارک فجر و اداره تبلیغات اسلامی، پیش بینی شده است که با وجود عدم استطاعت مالی، با اجرای مستقیم توسط خود و مدیران زحمت کش و بی مزد کانون های مساجد و سایر نهادهای عضو کمیته قرآنی، آن ها را برگزار خواهند نمود.
در این مراسم ضمن اجرای گروه مولودی خوانی ستاد کانون های مساجد، قاریان ممتاز قرآن کریم با تلاوت آسمانی خود، مجلس را مزین نموده و در پایان، فعالان قرآنی منطقه مورد تقدیر و به ۴ نفر (به مناسبت چهارمین دهه از  انقلاب) و از حافظان سوره مبارکه فجر(به مناسبت دهه مبارک فجر)، طی مسابقه حضوری در مراسم، هدایایی اهدا و به تمامی شرکت کنندگان در مراسم، یک فیلم سینمایی تقدیم شد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیده شیرین حسینی ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
موفق و سربلند باشید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد