تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۰ آذر ساعت ۱۰:۵۲ بازدید: 1470      نظرات: 1      کد مطلب: 2409

قطعه‌ای از قبرستان سلیمان‌بگ بانه به مفاخر اختصاص می‌یابد


به گزارش پایاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از فارس، شهردار بانه گفت: این شهر مفاخر، مشاهیر و هنرمندان زیادی دارد که بر اساس یک برنامه‌ریزی، قطعه‌ای از قبرستان سلیمان‌بگ به این قشر مهم اختصاص خواهد یافت.

بابک رستم پور شهردار بانه اظهار کرد: کمبود غسالخانه  و سردخانه در قبرستان بانه احساس می‌شد و در این راستا با تمهیدات شهرداری و شورای اسلامی شهر، تا اردیبهشت‌ماه سال آینده، قبرستان بانه صاحب هر دو این نیاز خواهد شد.

شهردار بانه گفت: شهر بانه مفاخر، مشاهیر و هنرمندانی زیادی دارد که براساس یک برنامه‌ریزی، قطعه‌ای از قبرستان سلیمان‌بگ به این اقشار مهم اختصاص خواهد یافت.

به گفته رستم‌پور، باید تعاریفی برای کسانی که در این قطعه دفن می‌شوند تعریف کرد و پس از آن می‌توان نامداران را در این قطعه به خاک سپرد.

وی، نبود طرحی جامع برای نخاله‌های ساختمانی اطراف سلیمان‌بگ را دلیل اصلی کم‌توجهی به این قبرستان دانست و از تمامی انجمن‌های مدنی سطح شهر خواست تا در قالب ارائه طرح و راهکار با شهرداری بانه همکاری کنند.

رستم‌پور در پایان ضمن اشاره به طبیعت سلیمان‌بگ بانه، گفت: تمهیداتی برای احیای پوشش جنگلی آن در حد توان اندیشیده شده است و گل‌های زرد و قرمز سلیمانبگ را که نماد گل‌های بانه است، را در فصل بهار بار دیگر مهمان این قبرستان خواهیم کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هانا ۱۳۹۵/۹/۲۰
خوب

نظر خود را براي ما ارسال كنيد