تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ بهمن ساعت ۲۲:۲۷ بازدید: 464      نظرات: 0      کد مطلب: 14181

روز جهانی تالابها در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد گرامی داشته شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز جهانی تالابها در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد گرامی داشته شد.
فاروق سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت:با توجه به اهمیت تالابها و شعار امسال روز جهانی تالابها با عنوان " زندگی در تالابها شکوفا می شود، تنوع زیستی تالابها دارای اهمیت است" علاقمندان و فعالان عرصه محیط زیست و رسانه های خبری با حضور در تالاب بین المللی کانی برازان این روز را گرامی داشتند. 
وی افزود: با بارش سنگین برف و یخ بستن زیستگاه های آبی و تالاب های شهرستان و احتمال گرسنه ماندن و تلف شدن پرندگان مهاجر و بومی این تالاب ها، علاقمندان و فعالان زیست محیطی در روز جهانی تالابها با حضور در تالاب بین المللی کانی برازان مهاباد اقدام به پخش دانه برای تغذیه پرندگان و سایر وحوش کردند.
سخنوربا اشاره به یخ بستن بیشتر قسمت های تالاب بین المللی کانی برازان و سایر زیستگاههای آبی افزود: دانه پاشی و پخش مواد غذایی برای پرندگان و سایر حیوانات وحشی در روزهای برفی و سرد فصل زمستان می تواند تاثیر بسیار مهمی در حفظ و کمک به ادامه حیات پرندگان و جلوگیری از مهاجرت پرندگان بومی به دیگر مناطق داشته باشد.
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد  در گایان اظهار کرد: همزمان با برنامه دانه پاشی، بازدید از تالاب، پرنده نگری با دوربین چشمی و مشاهده تنوع زیستی و مناظر زیبای تالابی از برنامه های مهم روزجهانی تالابها بشمار می روند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد