تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ دي ساعت ۱۷:۲۹ بازدید: 349      نظرات: 0      کد مطلب: 14139

وصول 800 میلیارد تومان مالیات از مودیان آذربایجان غربی / استفاده 60 درصد پزشکان از کارت خوان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی از وصول 800 میلیارد تومان مالیات از مودیان استان و استفاده 60 درصد پزشکان از کارت خوان خبر داد.

حسن کوماسی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۳ درصد کل مالیات پیش‌بینی شده تحقق یافته و نزدیک به 800 میلیارد تومان مالیات نیز از مودیان استان آذربایجان غربی وصول شده است.

وی با بیان اینکه 7 درصد از پیش بینی ها محقق نشده افزود: در این مدت 220 میلیارد تومان عوارض هم بصورت ماهیانه به 46 شهرداری و 2 هزار دهیاری استان بازگردانده شده است.

کوماسی با بیان اینکه سال گذشته 47 میلیارد تومان از وصول مالیات استان به بخش نظام سلامت اختصاص یافته تصریح کرد: یک درصد از 6 درصد ارزش افزوده مالیات در بخش نظام سلامت هزینه می شود که افتتاح یک بیمارستان در شهر تکاب نیز از این محل صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: سیستم مالیات به صنعت و تولید در استان وابسته است و در این راستا سعی شده تمهیداتی برای حمایت از آنها صورت بگیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی در ادامه از معافیت 100 درصدی مالیاتی برای کارخانجات و تولیدی های صادرات محور در استان خبر داد و گفت:  چنانچه  واحدهایی تولیدی حتی اگر بابت نهاده‌های صادراتی ارزش افزوده‌ای پرداخت کرده باشد مبلغ پرداخت شده به آن بازگردانده می‌شود که نمونه بارز آن معافیت 80 میلیاردی پتروشیمی مهاباد از پرداخت مالیات سالانه است.

وی افزود: در راستای حمایت از تولید و صنعت کشور میزان بدی‌های مالیاتی از 36  قسط به 60 قسط افزایش داده شده تا بنگاه‌های اقتصادی با کمترین فشار نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کنند و همزمان چرخه تولید آنها نیز تداوم داشته باشد.

کوماسی تصریح کرد: کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی تازه‌ تاسیس می‌توانند از معافیت ۱۰ ساله برای فعالیت و شروع تولید خود استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان آذربایجان غربی در خصوص مشارکت پزشکان آذربایجان غربی در پرداخت مالیات اظهار کرد: تاکنون 60 درصد از پزشکان استان از کارت خوان در مطب استفاده می‌کنند که میانگین کشوری به 50 درصد می‌رسد.

وی افزود: تاقبل از پایان سال نیز باید 20 شغل نسبت به تهیه صندوق و نصب و اعلام به سیستم مالیاتی اقدام کنند و از این به بعد بجای مراجعه به مودیان مالیاتی به صندوق آنها مراجعه خواهیم کرد و این صندوق مبنای سند تعاملی بین مودیان و اداره مالیات است و در آینده بصورت آنلاین به سیستم مالیاتی وصل خواهد شد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد