تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ دي ساعت ۱۷:۵۷ بازدید: 393      نظرات: 0      کد مطلب: 14138
برگزاری کارگاه آموزشی بانوان فرهنگ یار ترافیک

کاهش 40 درصدی تصادفات فوتی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کارگاه آموزشی بانوان فرهنگ یار ترافیک مهاباد با حضور بانوان ادارات و کارآفرینان شهرستان مهاباد برگزار گردید.
سرهنگ احمد کاظمی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این کارگاه به منظور جلب مشارکت مجموعه‌های تحت پوشش بانوان فرهنگ یار ترافیک جهت افزایش ایمنی و ارتقای فرهنگ رانندگی در شهرستان  برگزار شده است.
وی افزود: بانوان هم به عنوان همسر و هم به عنوان مادر در خانواده‌ها می توانند به ایجاد فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف ایفای نقش نمایند و در این کارگاه نیز از نظرات و پیشنهادات آنها در جهت اصلاح و تدوین برنامه‌های آموزشی استفاده خواهد شد.
کاظمی تصریح کرد: بعد از اجرای موفقیت آمیز همیاران ترافیک اینبار اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در جنوب استان آذربایجان غربی در مهاباد شروع شده است و از طریق بانوان ادارات به مجموعه‌های زیربط آموزش داده می‌شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان مهاباد در ادامه از کاهش 40 درصدی تصادفات فوتی در شهر مهاباد خبر داد و گفت: در نه ماهه سال‌جاری تصادفات منجر به مرگ 40 درصد و تصادفات جرحی 10 درصد کاهش یافته است که عابرین پیاده بیشترین آمار را بخود اختصاص داده‌اند.
وی افزود: در بخش تصادفات جرحی نیز رانندگان موتور سیکلت بیشترین میزان را به خود اختصاص داده‌اند.
سرهنگ احمد کاظمی در پایان ضمن تقدیر از نقش رسانه‌های شهرستان در فرهنگ سازی خواستار همکاری آنها برای کاهش بیشتر تصادفات و تلفات از طریق آگاه سازی و فرهنگ سازی شد.
 
گزارش: سیاوش احمدی ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد