تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ دي ساعت ۱۷:۱۲ بازدید: 481      نظرات: 0      کد مطلب: 14137

رفع تصرف 850 هکتار از اراضی و کشف 40 تن چوب قاچاق در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد از رفع تصرف 850 هکتار از اراضی ملی و کشف 40 تن چوب قاچاق در شهرستان مهاباد خبر داد.

مجید پاتو رو پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در نه ماهه سال‌جاری 40 تن چوب قاچاق در 9 عملیات کشف شده است.

وی افزود: آخرین محموله چوب قاچاق در این شهرستان بالغ بر 10 تن بود و در این مدت 6 دستگاه کامیون و وانت توقیف شده است.

پاتو با بیان اینکه بیشتر محموله‌های توقیف شده مربوط به درخت بید است تصریح کرد: محموله‌های چوب کشف شده از درختان جنگلی از جمله گردو، صنوبر، بید و انواع درختان میوه بوده که اغلب از شهرهای اطراف به صورت محموله با هدف انتقال به سایر استان‌های شمالی کشور بارگیری و با هوشیاری ماموران و طبیعت دوستان این شهرستان متوقف شده‌است.

وی با بیان اینکه هرگونه حمل چوب میوه بدون مجوز نیز قاچاق محسوب می‌شود اضافه کرد: قطع چوب درختان میوه که در استان کوردستان روندی صعودی داشته به شهرستان‌های اطراف مهاباد نیز سرایت کرده و چند محموله چوب درختان گردو از شهرستان سردشت در مهاباد کشف و توقیف شده است.

مجید پاتو با با اشاره به موقعیت ترانزیتی شهرستان مهاباد اظهار کرد: بیشتر محموله‌های کشف شده مربوط به شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و نقده است که برای انتقال آن از محورهای مواصلاتی مهاباد استفاده می‌کنند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در ادامه از رفع تصرف بیش از 800 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و گفت: در نه ماهه سال‌جاری 850 هکتار از راضی ملی و منابع طبیعی این شهرستان خلع ید شده و 9 نفر نیز به جرم تخریب منابع طبیعی به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شده‌اند.

مجید پاتو با تأکید بر اینکه هرگونه جابجایی و حمل چوب در بین شهرها و جاده‌های بین شهری بدون مجوز رسمی از اداره منابع طبیعی جرم محسوب شده و پیگرد قضایی می‌شود از دوستداران طبیت، سازمان‌های مردم نهاد، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران خواست گزارش‌های خود را مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان، به شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد