تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ دي ساعت ۹:۱ بازدید: 470      نظرات: 0      کد مطلب: 14135
معاون استاندار آذربایجان غربی در گفتگو با هاژه

ایجاد شهرک‌های صنعتی با کشورهای همسایه/ اولویت‌های ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی از ایجاد شهرک‌های صنعتی با کشورهای همسایه و تدوین اولویت‌های ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران خبر داد.

بهنام شهدی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی با فعالین اقتصادی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: یکی از برنامه‌های توسعه استان آذربایجان غربی که در دستور کار قرار دارد ایجاد شهرک‌های صنعتی با کشورهای همسایه و سرمایه گذاران خارجی است.

وی افزود: این امر علاوه بر مبارزه با خام فروشی ورود سرمایه گذاران قدر کشورهای همسایه و همچنین ایجاد توسعه اقتصادی استان را بدنبال خواهد داشت.

شهدی تصریح کرد: همزمان با ایجاد شهرک‌های صنعتی با مشارکت کشورهای همسایه، ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی و صنایع تکمیلی کشاورزی نیز در راستای جلوگیری از خام فروشی تولیدات در دستور کار قرار دارد.

معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اولویت‌های ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران اظهار کرد: اولویت ارائه تسهیلات بانکی در استان آذربایجان غربی با بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی موجود است چراکه این واحدها 90 درصد مسیر را طی نموده و حفظ و استقلال آنها باید در اولویت کاری مدیران استانی و شهرستانی قرار گیرد.

وی افزود: در همین راستا به تمامی شرکت‌های خدمات رسان و سایر دستگاه‌ها دستور داده شده مانعی برای فعالیت آنها ایجاد نکنند  یا خدمات خود را به هر دلیلی از آنها قطع نکنند.

شهدی دومین اولویت ارائه تسهیلات و مورد حمایت تیم اقتصادی استان را طرح های دانش بنیاد، بهره گیری از تکنولوژی های نوین و بومی سازی صنعت اعلام کرد و گفت: آخرین اولویت نیز مذاکره با بانک‌های استان آذربایجان غربی برای مد نظر قرار دادن شرایط استان و ارائه تسهیلات به بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی درون استان آذربایجان غربی است.

وی تصریح کرد: بیش از 42 هزار میلیارد تومان منابع مالی در سیستم بانکی استان آذربایجان غربی مازاد است که باید در راستای رفع موانع تولید و اشتغالزایی داخل استان بکارگیری شود.

شهدی اضافه کرد: : بانک‌ها به عنوان تامین‌کنندگان اصلی منابع مالی واحدهای تولیدی باید حداکثر همکاری و حمایت خود را از بنگاه‌های اقتصادی و فعالان این حوزه در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال مردم انجام دهند.

معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: بانک‌های آذربایجان‌غربی سرمایه خود را از سپرده‌گذاری شهروندان همین استان به‌دست آورده‌اند و این منابع نیز باید برای توسعه و رفاه آذربایجان‌غربی هزینه شود، لذا با بانک‌هایی که منابع خود را در سایر استان‌ها به کارگیری کنند، برخورد می شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد