تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ دي ساعت ۱۷:۱۵ بازدید: 634      نظرات: 0      کد مطلب: 14129

اعضای بدن جوان بیجاری به هشت بیمار زندگی دوباره بخشید


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار از اهدای اعضای یک جوان مرگ مغزی شده به هشت نفر خبر داد و گفت: این جوان ۲۸ ساله چند روز پیش بر اثر تصادف رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود.
‌ دکتر ابوالفضل خدامرادی اظهار داشت: امروز در اقدامی نیکوکارانه، خانواده مرحوم رضا شهریاری از اهالی شهرستان بیجار با رضایت به اهدای اعضای فرزند ۲۸ ساله خود، فعل فداکاری را صرف و عشق را معنایی واقعی بخشیدند.
وی با بیان اینکه یک سوم اهدکنندگان کردستان را بیجاری‌ها تشکیل می‌دهند،  یادآور شد: این جوان بیجاری که بدنبال ترومای مغزی، مرگ مغزیش توسط تیم پزشکان متخصص تایید شد با رضایت خانواده، زندگی را به هشت بیمار چشم انتطار هدیه داد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار تاکید کرد: اهدای عضو حکایت ماندگاری است و موجب می شود، تلخی و غم انگیزی مرگ باشادی در هم آمیخته شود.
او افزود: آخرین آمار کشور حاکی از این است که در هر ۱۰ دقیقه یک نفر به لیست انتظار برای پیوند عضو اضافه میشود و درهر ۲ ساعت، یک بیمار نیازمند پیوند جان خود را از دست می‌دهد.
از سال ۱۳۹۰ تاکنون اعضای بدن حدود ۴۰ بیمار مرگ مغزی در استان کردستان با همکاری و رضایت خانواده‌هایشان به بیماران نیازمند اهدا شده که سهم شهرستان بیجار از اهدا کنندگان عضو ۱۳ نفر است.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد